GospodarkaŚwiatZdrowie i medycyna

Ogromny wzrost akcji firmy, sprzedającej lek pomocny w walce z koronawirusem!

Jest przełom!

Po poinformowaniu opinii publicznej przez brytyjska spółkę Synairgen, że jej lek pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia ciężkich objawów u pacjentów leczonych na  COVID-19, kurs akcji firmy wystrzelił w niebo. Akcje spółki notowanej na angielskiej giełdzie wzrosły ponad 4-krotnie w ciągu zaledwie kilku godzin. Notowania nadal rosną i dziś po południu kurs akcji wzrósł już o 550!

Badanie wykazało, że u pacjentów, którym podano preparat Synairgen, ryzyko rozwoju ciężkich postaci choroby spowodowanej koronawirusem było o 79% mniejsze w porównaniu do placebo. Pacjentom podano interferon beta – naturalnie występującą proteinę, regulującą odpowiedź organizmu podczas ataku wirusa. Firma podała również, że wszyscy ​​pacjenci, którzy otrzymali lek o nazwie SNG001, mieli ponad dwukrotnie większe szanse na wyzdrowienie po COVID-19 niż pacjenci, którzy nie otrzymywali żadnego leku.

Według szefa Synairgen, Richarda Marsdena, wyniki to “przełom w leczeniu chorych na COVID-19”. Po podaniu leku ​​nie doszło do żadnych zgonów u pacjentów, a w grupie otrzymującej placebo zmarły trzy osoby. Producent leku poinformował również, że u pacjentów, którzy go otrzymali, znacznie zmniejszyły się duszności.

To już drugi lek!

W czerwcu Matt Hancock, brytyjski minister zdrowia zapowiedział, że krajowe szpitale będą stosować deksametazon w leczeniu ciężko chorych pacjentów z Covid-19. Badanie RECOVERY na Uniwersytecie Oksfordzkim wykazało, że terapia deksametazonem wykazała ,,jasne i znaczące efekty” w zapobieganiu śmierci pacjentów wymagających pomocy w oddychaniu. Testy leku przeprowadzono na dużą skalę, a wyniki zostały uznane za miarodajne. 

Chris Whitty, główny doradca medyczny brytyjskiego rządu stwierdził na Twitterze, że jest to ,,jak dotąd najważniejszy wynik badań klinicznych w sprawie Covid-19″. Z kolei prof. medycyny Karol Sikora, były dyrektor programu zwalczania raka w WHO nazwał odkrycie ,,prawdziwym przełomem”, oraz stwierdził, że lek ,,jest w stanie ocalić wiele istnień ludzkich na całym świecie”.

Deksametazon jest stosunkowo niedrogim przeciwzapalnym lekiem steroidowym, stosowanym między innymi w leczeniu reumatyzmu, alergii i chorób skóry. Steryd jest znany od sześciu dekad i nie jest lekiem ani drogim, ani skomplikowanym.

Jest przełom w leczeniu koronawirusa! Nowy lek kosztuje kilka złotych!

Źródło: Business Insider

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close