PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: Dziś powiemy ile zarabia średnio rolnik w Polsce

Poranne Plotki Biznesowe to regularnie zamieszczany przegląd najważniejszych informacji ze  świata biznesu i gospodarki, dzięki któremu nie ominie cię żaden ważny i mniej ważny news.

NIE DLA KAŻDEGO TEN TYDZIEŃ ZACZĄŁ SIĘ MIŁO. CBA ZATRZYMAŁO SŁAWOMIRA N.. PSSST. TO TEN OD ZEGARKÓW…  Przestępstwa, za które został zatrzymany Sławomir N., miały zostać popełnione w latach 2016-2019, gdy N. kierował Ukrawtodorem – ukraińskim odpowiednikiem naszej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Łącznie Nistras ma usłyszeć sześć zarzutów, w tym korupcji, prania brudnych pieniędzy i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.
https://twitter.com/StZaryn/status/1285079190602162177

Wyższy ZUS, podwyżka akcyzy i nowe podatki. Rząd szuka pieniędzy po wyborach. Te zmiany, jeśli zostaną wprowadzone, Z pewnością będą odczuwalne dla portfeli Polaków. Jest tylko jeden plus – mogą wejść w życie najwcześniej w przyszłym roku, ponieważ w ciągu roku nie wprowadza się zmian niekorzystnych dla podatników. Do kolejnych wyborów jeszcze kilka lat, więc ludzie zapomną.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/19/wyzszy-zus-podwyzka-akcyzy-i-nowe-podatki-rzad-szuka-pieniedzy-po-wyborach/

DOBRA WIADOMOŚĆ W RZECZPOSPOLITEJ. Małe i średnie firmy zatrudniają – Już prawie co siódmy pracodawca z sektora MŚP planuje w III kwartale wzrost zatrudnienia. Jednocześnie do 7 proc. spadł odsetek tych, którzy przewidują zwolnienia pracowników.Tak optymistycznych planów dotyczących zatrudnienia małe i średnie firmy nie miały od wybuchu pandemii.
https://www.rp.pl/Rynek-pracy/307169885-Male-i-srednie-firmy-ruszaja-po-nowe-kadry.html

CIEKAWA ROZMOWA Z KONRADEM RACZKOWSKIM BYŁYM WICEMINISTREM FINANSÓW W RZĄDZIE PIS NA ŁAMACH BUSINESS INSIDERA POLSKA – Lockdown to podejście średniowieczne, katastrofalne ekonomicznie oraz społecznie, które nie było konieczne do kontrolowania krzywej infekcji – mówi Raczkowski.

SZPILA W OBAJTKA, DALEJ W ROZMOWIE BUSINESS INSIDERA- Dobry sołtys z zerowym doświadczeniem w biznesie nie może być kandydatem do eksponowanych stanowisk w spółkach Skarbu Państwa – mówi Konrad Raczkowski
https://businessinsider.com.pl/finanse/koronawirus-w-polsce-czy-lockdown-byl-konieczny/yngwyln
ALEŻ MOŻE BYĆ KANDYDATEM. DANIEL WSZYTSKO MOŻE OBAJTEK!

POLSKIE WUHAN JEST TERAZ NA SĄDECZCYŹNIE – Sądecczyzna stała się głównym ogniskiem zakażeń w Małopolsce po weselu w Nawojowej, gdzie 11 czerwca bawiła się tylko jedna zarażona osoba. Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje do mieszkańców i turystów, o konieczności przestrzegania wszelkich nakazów i zakazów związanych z reżimem sanitarnym, w tym stosowanie środków ochrony osobistej oraz o ograniczanie kontaktów społecznych i zachowywanie bezpiecznej odległości. Z kolei Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zdecydował się wydać komunikat, w którym odradza organizację wesel na terenie Nowego Sącza i wspomnianych powiatów.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/18/koronawesela-juz-ponad-400-zarazonych-sanepid-odradza-organizacji-slubow/

Nowe informacje o rynku nieruchomości w raporcie Emmerson Evaluation. W stolicy średnia cena metra kwadratowego na rynku pierwotnym (nowe mieszkanie od dewelopera) to blisko 10 tys. zł. – W Krakowie czy Wrocławiu mowa o stawkach rzędu prawie 8,5 tys. zł. Najdroższymi lokalizacjami pozostały Sopot, Warszawa i Kraków. Natomiast w 2019 roku najszybciej drożały mieszkania z tzw. drugiej ręki w Szczecinie (23%). Bardzo duże wzrosty wartości cen lokali odnotowaliśmy też na rynku trójmiejskim. Mediana ceny mkw. wzrosła o 20% w Sopocie, o 18% w Gdańsku, a o 16% w Gdyni. Podobnie jak w przypadku rynku pierwotnego, najwyższy wzrost w okresie 2014-2019 odnotowaliśmy w Gdańsku (48%). Na kolejnych miejscach znalazły się Szczecin, Katowice, Łódź oraz Gorzów Wielkopolski.
https://www.emmerson-evaluation.pl/wp-content/uploads/2020/06/raport-evaluer-index-2020.pdf
ALE TO DANE HISTORYCZNE.  PRZED WIRUSEM. A TYLKO ZAUWAŻAMY, ŻE OBECNIE DUŻO KUPIONYCH MIESZKAŃ STOI PUSTYCH. NIE MA STUDENTÓW, CZY ZAGRANICZNYCH TURYSTÓW WYNAJMUJĄCYCH LOKALE KRÓTKOTERMINOWO….

A PROPOS WYNAJMU KRÓTKOTERMINOWEGO. Kiedy wydawać by się mogło, że w tym roku trudno będzie o bardziej groteskową sytuację niż ta, w której Amazon prosi o wsparcie dla swoich pracowników, to nagle z odsieczą przychodzi Airbnb i przebija stawkę. Platforma znana z pośredniczenia w wynajmie krótkoterminowym prosi o wsparcie dla właścicieli mieszkań, którzy z powodu pandemii stracili możliwość zarobkowania – przeczytamy w Obserwatorze Gospodarczym.
https://obserwatorgospodarczy.pl/transport-i-infrastruktura/29-nieruchomosci/1410-airbnb-przyczynia-sie-do-dewastacji-tkanki-miejskiej-i-prosi-o-wsparcie-hostow

JAKICH STACJI RADIOWYCH SŁUCHAJĄ POLACY? Nowe dane dostarczają Wirtualne Media – W pierwszym półroczu br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM (29,7 proc. udziału) (…).  Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12,9 proc. (po wzroście o 0,9 pkt. proc.). Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,4 proc., po spadku o 0,4 pkt. proc. Tuż za podium uplasowała się Jedynka (5,1 proc.; spadek o 0,6 pkt. proc.), a piąta była Trójka (4,8 proc.; w dół o 0,4 pkt. proc.). To najniższe wyniki w historii prowadzenia badań słuchalności radia. Dodatkowo PR1 ex aequo z VOX FM (w dół o również 0,6 pkt. proc. do 3,1 proc.) odnotowała największy spadek w zestawieniu.

Polacy najczęściej słuchają radia w  domu – dalej Wirtualne Media – Wśród wszystkich słuchaczy średni dobowy zasięg w czasie słuchania w tym miejscu wynosi 37,7 proc. Na drugim miejscu znajduje się samochód (37,2 proc.). Dalej plasują się: praca (13,3 proc.) i inne miejsce (6,2 proc.).
 https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sluchalnosc-radia-i-polrocze-2020-zasieg-na-poziomie-69-3-proc

Trzeba wzorować się na państwach zachodnich, ale na których, to tego jeszcze nie chcę mówić – stwierdził w niedzielę były premier, prezes PiS Jarosław Kaczyński mówiąc o planach repolonizacji mediów. Według niego nastąpi to przed zakończeniem obecnej kadencji Sejmu. Ale na pewno powodzenie tego procesu jest związane z różnego rodzaju innymi aspektami zmian, które trzeba prowadzić w naszym kraju, a także z pewnymi reakcjami międzynarodowymi – dodał Jarosław Kaczyński.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/19/kaczynski-musimy-sie-wzorowac-na-panstwach-zachodnich-przy-repolonizacji-mediow/
MY ŚPIMY SPOKOJNIE. WARSZAWSKIE PLOTKI BIZNESOWE – 100% POLSKI KAPITAŁ.

KRYSTYNA JANDA DALEJ W BÓLU –  W jej opinii wygrał gorszy kandydat, a jego prezydentura nie jest dla Polski korzystna. Krystyna Janda rozważa emigrację… do teatru – Mam dosyć, idę na emigrację, emigrację do teatru. Wie Pan, ja uważam, że jeżeli 10 milionów nie poszło w ogóle głosować, to nie ma się co nimi zajmować. Za drogocenny jest mój czas i życie, żeby się dalej przez 4 – 5 godzin dziennie zajmować się tym wszystkim, czytać, denerwować się tym wszystkim, rozmawiać o tym. Mam dosyć, ja mam dosyć. Wczoraj miałam myśl, żeby skupić się na sztuce i myślę, że dotrzymam słowa. Ja jestem zmęczona i rozżalona, ponieważ zwyciężyło zło i kłamstwo – powiedziała Janda.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/17/janda-ucieknie-na-emigracje/
PANI KRYSTYNO… LITOŚCI…

DOBRA. CZAS WYJŚĆ NA CHWILE Z  MIASTA. CZY WIECIE…

ILE ŚREDNIO ZARABIA ROLNIK W POLSCE?

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, przeciętny dochód z rodzinnego gospodarstwa rolnego w 2019 r. wyniósł 43 745 zł i był wyższy o blisko 15 proc. w stosunku do roku 2018. (…) Jeśli odjąć dopłaty unijne od zarobków polskich rolników to średnio spadłyby one o prawie 68 proc. To wyjaśnia, dlaczego dziś UE ma tak duże poparcie na polskiej wsi – pisze 300 Gospodarka.
https://300gospodarka.pl/news/oto-wykres-pokazujacy-jak-bardzo-polskim-rolnikom-oplaca-sie-unia-europejska
CZYLI   ŚREDNIO Z GOSPODARSTWA WYCIĄGNIE SIĘ 3 645 ZŁ MIESIĘCZNIE.

UWAGA CLICKBAIT – NIEMCY SIĘ OD  NAS  ODGRADZAJĄ! Niemieccy rolnicy chcą wybudowania stałego ogrodzenie na granicy z Polską, które miałoby skutecznie zapobiec przedostawaniu się dzików za Odrę. – Prowizoryczne środki są niewystarczające – uważa wiceprzewodniczący Niemieckiego Związku Rolników Werner Schwarz cytowany przez Filary Biznesu. Niemieccy rolnicy postulowali wybudowanie trwałego ogrodzenia już 2 lata temu, kiedy miało miejsce dość intensywne rozprzestrzenianie się wirusa świńskiej grypy w krajach wschodniej Europy, jednak od pomysłu odstąpiono, ze względu na skojarzenia z „żelazną kurtyną” z okresu zimnej wojny.  Tym razem – jak się wydaje – dojdzie do wybudowania stałego ogrodzenia na granicy z Polską. – Bundestag musi pilnie wyrazić zgodę na stałe ogrodzenie na granicy z Polską – oznajmił Werner Schwarz.
https://filarybiznesu.pl/niemcy-chca-zbudowac-trwale-ogrodzenie-na-granicy-z-polska/a5081

ROZPOCZYNAMY NOWY TYDZIEŃ.  SEZON URLOPOWY W PEŁNI (O ILE MOŻNA TAK NAPISAĆ W CZASACH  WAKACJI W KORONAKRYZYSIE). BRANŻA TURYSTYCZNA CIĄGLE APELUJE O POMOC RZĄDU.

CHLEBA I IGRZYSK CHCIAŁOBY SIĘ RZEC. JEDNAK W KRAJU KWITNĄCE WIŚNI NIE CHCĄ IGRZYSK. BLISKO 34 PROC. ANKIETOWANYCH JAPOŃCZYKÓW UWAŻA, ŻE PRZYSZŁOROCZNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W TOKIO POWINNY ZOSTAĆ ODWOŁANE

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close