Motoryzacja

Polski samochód elektryczny – kiedy poznamy szczegóły?

Polski samochód elektryczny był wielokrotnie zapowiadany przez obóz Prawa i Sprawiedliwości. Zjednoczona Prawica już niebawem ujawni projekt stworzony przez włoską firmę Torino Design.

Polski samochód elektryczny – projekt włoskiej pracowni

Torino Design, które odpowiada za projekt auta to uznana pracownia stylistyczna w branży motoryzacyjnej. Co więcej, firmie doradza Tadeusz Jelec, który pracował dla Jaguara. Wszystko wskazuje więc na to, że polski samochód elektryczny będzie tworzony przez osoby kompetentne, które mogą pochwalić się dużym doświadczeniem i renomą w skali globu. Z kolei za stronę techniczną odpowiada firma inżynieryjna EDAG Engineering. Jak tłumaczył prezes ElectroMobility Poland Piotr Zaremba, tak dobrany zespół miał ograniczyć ryzyka projektowe do minimum. Do tego osoba Tadeusza Jeleca, który ma zagwarantować wyrazisty charakter samochodu i całej marki.

Polski samochód elektryczny
Torino Design

Polski samochód elektryczny – data premiery

– Zbliżająca się premiera polskiej marki motoryzacyjnej to ważna chwila zarówno dla naszego projektu, jak i całej polskiej motoryzacji. Z tego powodu dołożyliśmy wszelkich starań, aby mogli ją obejrzeć wszyscy, którzy interesują się polską elektromobilnością. Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie tego wydarzenia w formule online. Transmisja odbędzie się we wtorek 28 lipca o godz. 14 i będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Liczymy, że w tym ważnym dniu będą Państwo z nami – oznajmił Piotr Zaremba.

Tak więc już w przyszły wtorek o godzinie 14:00 będziemy mogli obejrzeć transmisję na kanałach społecznościowych ElectroMobility Poland

Polski samochód elektryczny – budowa pięciu modeli

W wywiadzie dla Property Design Zaremba podzielił się również szczegółami dotyczącymi budowy konkretnych modeli.

Zaczynamy od modeli w segmencie C, będą to trzy modele aut kompaktowych i będą dostosowane do oczekiwań polskich kierowców – tłumaczył szef EMP.

Polski samochód elektryczny ma wyróżniać pięć cech, które mają przekonać do niego polskich kierowców. Przestronność, atrakcyjny design, wyposażenie, serwis i długość gwarancji, a także koszt posiadania samochodu.

Polski samochód elektryczny
Torino Design

Dla nas TCO to coś więcej niż tylko przewaga produktowa, to będzie przewaga modelu, w jakim zaoferujemy ten samochód odbiorcom wspólnie z naszymi akcjonariuszami. Mając za udziałowców firmy energetyczne razem z samochodem, będziemy mogli zaoferować również cały potrzebny ekosystem elektromobilności, dając w oparciu o jedną miesięczną ratę nie tylko pojazd, ale również wszystko to, co jest potrzebne do jego ładowania czy współpracy z przydomowym źródłem odnawialnej energii – tłumaczył Zaremba.

Nie pozostaje więc nam nic innego, jak tylko wyczekiwać przyszłego tygodnia. W międzyczasie polecamy zapoznanie się z dzisiejszymi Porannymi Plotkami Biznesowymi. Dowiecie się z nich między innymi tego, ile kosztuje unieważnienie kościelnego ślubu. Wspominamy również o tym, dlaczego pracownicy z Ukrainy powinni być u nas mile widziani.

Źródło: propertydesign.pl, biznes.wprost.pl, Electromobility Poland

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close