Kultura i sztukaPaństwoPolitykaŚwiat

Wybory USA: Kanye West przebił polskie 500+ i obiecał milion dolców na każde dziecko

Kanye West prezydentem?

Kanye West to popularny i kontrowersyjny amerykański raper oraz mąż Kim Kardashian. Karierę zaczynał pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wydał osiem płyt, ale działa też w biznesie, modzie i prowadzi działalność filantropijną.

Jakiś czas temu Kanye West zapowiedział na Twitterze, że zamierza kandydować na prezydenta USA. Jego deklaracja szybko stała się najgorętszym tematem dyskusji w Stanach. Wszyscy zastanawiali się jednak czy raper nie próbuje w ten sposób tylko zdobyć medialną uwagę. Jednak już po dwóch tygodniach West spełnił swoje zapowiedzi i złożył wszystkie niezbędne dokumenty w Federalnej Komisji Wyborczej. Tym samym oficjalnie został kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Obietnice rapera

W niedzielę zaś muzyk zorganizował pierwsze spotkanie z wyborcami, które obyło się w North Charleston w Karolinie Południowej. Najpierw raper zaprosił kilka młodych czarnoskórych kobiet z widowni, by opowiedziały o nierównościach edukacyjnych i brutalności policji wobec czarnoskórej ludności USA. Później West podczas swego przemówienia opowiadał o niemal wszystkim, od walki z narkotykami, przez aborcję, aż po kontakty biznesowe z marką Adidas. West przyznał, że otrzymał wiadomość od Boga, by powstrzymać swoją dziewczynę przed aborcją.

Moja dziewczyna zadzwoniła do mnie z krzykiem, płakała. Powiedziała, że jest w ciąży. Byłem wtedy we Francji, pracowałem na swoim laptopie. Nagle ekran stał się czarno biały i Bóg powiedział do mnie: “jak sp***dolisz moją wizję, to ja sp***dolę Twoją”. Zadzwoniłem do niej i powiedziałem, że będziemy mieć to dziecko. Miała tabletki w ręku. Prawie zabiłem własną córkę!
Jednocześnie opowiedział się za legalnością zabiegu, ale uważa, że każda osoba chcąca skorzystać z tego rozwiązania, powinna otrzymać więcej wsparcia. Później West przeszedł właśnie do tematu wsparcia dla osób wychowujących dzieci i zapowiedział pomoc w wysokości… miliona dolarów.
Maksymalna pomoc byłaby taka, że każdy, kto ma dziecko, otrzymałby milion dolarów lub coś w tym przedziale.

Trzeba przyznać, że Kanye West rozpoczął swoją kampanię z mocnym przytupem i w swoich obietnicach przebił nawet polskich polityków, obiecujących często gruszki na wierzbie.

Kanye West chce kandydować na prezydenta USA! Wspiera go Elon Musk

Źródło: RP

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close