PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: Bon turystyczny coraz bliżej, Ukraińcy potrafią przeżyć w Polsce za 200 zł

Poranne Plotki Biznesowe to regularnie zamieszczany cykl, dzięki któremu nie ominie cię żadna ważna i mniej ważna informacja. Prosto, przystępnie, z odrobiną humoru. Zapraszamy na kolejną porcję wiadomości, które mogły ci umknąć!

Poranne Plotki Biznesowe – Wstajesz i wiesz!

Pamiętacie pomysł powołania Narodowego Holdingu Spożywczego? Prace nad tym projektem nabierają tempa. Co więcej, zakończył się już pierwszy etap, w którym wytypowano spółki do konsolidacji i stworzono jej koncepcję.
https://filarybiznesu.pl/narodowy-holding-spozywczy-coraz-blizej/a5112
NARODOWA SIEĆ SKLEPÓW „HUSARZ” CORAZ BLIŻEJ?

Od 31 lipca będzie można składać wnioski o przyznanie bonu turystycznego. Od 31 lipca rodzice dzieci do 18. roku życia będą mogli rejestrować się w systemie PUE ZUS i składać wnioski o przyznanie bonu turystycznego – powiedział wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Same bony mają być wysyłane SMS-em w postaci kodów.
https://polskieradio24.pl/42/273/Artykul/2553479,Wnioski-o-bon-turystyczny-od-31-lipca-Zobacz-gdzie-je-skladac

Niedziele handlowe powrócą? Jest projekt częściowego przywrócenia handlu. Projekt przywrócenia niedziel handlowych wpłynął już do Rady Dialogu Społecznego. Ma być rozpatrywany jeszcze w tym tygodniu. Sklepy mają znów być otwarte w niedziele, a pracownikom mają przysługiwać dwie wolne niedziele w miesiącu – to projekt ustawy przygotowany przez pracodawców, do którego dotarł „Fakt”.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/21/niedziele-handlowe-powroca-jest-projekt-czesciowego-przywrocenia-handlu/
JUŻ SŁYSZYMY TE PROTESTY ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH

Jacek Sasin zaprosił związkowców z Polskiej Grupy Wiertniczej do Warszawy. Ci jednak zaproszenie odrzucili i zasugerowali wicepremierowi spotkanie w Katowicach. Rozmowy miałyby dotyczyć całej branży górnicznej. Ponadto związkowcy chcą, aby w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich związków z Polskiej Grupy Wiertniczej, a nie tylko wybrane osoby.
https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103090,26147771,slask-zwiazkowcy-odrzucili-zaproszenie-sasina-oni-zapraszaja.html
ACH, ZNÓW TE ROZMOWY Z GÓRNIKAMI

Viktor Orban i Mateusz Morawiecki opuścili szczyt podnosząc wysoko sztandary, mówiąc o dumie i narodowym honorze. Do tego zostali nagrodzeni potężnymi sumami dla ich budżetów” – napisał o negocjacjach w Brukseli dziennik “Sueddeutsche Zeitung”. Niemieckim dziennikarzom nie podoba się zbyt pobłażliwe traktowanie krajów, które negatywnie wypowiadają się na temat europejskiej wspólnoty.
https://next.gazeta.pl/next/7,168930,26148880,niemcy-ostro-o-prowokacjach-polski-i-wegier-ue-musi-przeczekac.html
NO ALE MORAWIECKI WSZEDŁ I WYSZEDŁ Z FORSĄ

Poranne Plotki Biznesowe – A to jeszcze nie wszystko…

Wakacje – co trzeciego Polaka nie stać na tygodniowy urlop. 33,2 procent Polaków w 2019 roku nie mogło pozwolić sobie na tygodniowy urlop poza domem – wynika z danych Eurostatu. I choć ten odsetek jest z roku na rok coraz niższy, Polska wciąż odstaje od unijnej czołówki.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/21/wakacje-co-trzeciego-polaka-nie-stac-na-tygodniowy-urlop/
I NA BIAŁYM KONIU WJEŻDŻA BON TURYSTYCZNY

Polacy coraz częściej dokonują zakupów. Jak poinformował GUS, sprzedaż detaliczna w czerwcu pozytywnie zaskoczyła. W ubiegłym miesiącu wzrost wyniósł aż 8,4 proc. względem maja. Można więc stwierdzić, że doszło do ożywienia wydatków konsumpcyjnych.
https://filarybiznesu.pl/ozywienie-wydatkow-konsumpcyjnych/a5108

Koronawirus doprowadził do trudnej sytuacji w Nowym Jorku. Branża turystyczna spodziewa się miliardów dolarów strat. Jak podaje „New York Times”, w 2018 roku turyści zostawili w amerykańskiej metropolii 44 mld dolarów. W tym roku może dojść do poważnego załamania się branży turystycznej, tym bardziej, że liczba zarażonych w Stanach Zjednoczonych ciągle rośnie.
https://polskieradio24.pl/42/273/Artykul/2553468,Trudna-sytuacja-branzy-turystycznej-w-Nowym-Jorku-Miliardy-dolarow-strat
A U NAS BONY NA WAKACJE!

Tesla rozpoczęła dystrybucję swoich aut w Polsce. W ubiegłym roku wystartował serwis tych samochodów w Warszawie, teraz firma poszła o krok dalej. Najtańszy model to Tesla Model 3 Standard Range Plus, który kosztuje 195 490 zł. Najdroższym modelem dostępnym w Polsce będzie Tesla X w wersji Performance – chętni będą musieli zapłacić za nią 460 490 zł.
https://next.gazeta.pl/next/7,151243,26147661,ile-kosztuje-tesla-w-polsce-nad-wisla-rusza-oficjalna-dystrybucja.html
NO TO MOŻE KUPIMY Z SYMPATII DO PANA MUSKA

Tymczasem Rosjanie odnotowali największy spadek dochodów w historii. Jak podaje Rosstat, czyli rosyjski urząd statystyczny, w drugim kwartale dochody Rosjan zmniejszyły się o 4,8 proc. i średnie miesięczne zarobki wyniosły 32 854 ruble, czyli około 1790 zł. Co więcej, w Rosji 70 proc. osób żyje za mniej niż 25 tys. rubli miesięcznie, czyli 1362 zł.
https://obserwatorgospodarczy.pl/gospodarka/21-europa/1416-rosjanie-notuja-najwyzszy-w-historii-spadek-dochodow
CIEKAWE JAK MOCNO PUTIN PRZEJĄŁ SIĘ TYMI STATYSTYKAMI

Wzrost bezrobocia w Polsce wyhamował. Mimo to jego poziom dalej jest dwukrotnie wyższy niż przed pandemią. Na szczęście do normy wracają pensje – firmy, które zdecydowały się na tymczasowe obniżki płac, coraz częściej wracają do bazowych kwot.
https://www.rp.pl/Rynek-pracy/307219888-Bezrobocie-nie-rosnie-ale-to-nie-koniec-problemow-na-rynku-pracy.html

Poranne Plotki Biznesowe – A co powiecie na to?

Niemiecka firma kurierska zamierza wykorzystać pandemię – zatrudni ponad 10 000 pracowników. W związku z koronawirusem coraz więcej osób robi zakupy za pośrednictwem Internetu. Firma Hermes zamierza wykorzystać ten trend i w samej tylko Wielkiej Brytanii zatrudni 10 500 nowych osób. Zarząd nie ukrywa, że biznes rozkwitł w dobie pandemii.
https://www.rp.pl/Handel/200729895-Niemiecki-gigant-kurierski-na-fali-wirusa-Zatrudni-ponad-10-tys-osob.html?cid
MOŻE DZIĘKI TEMU PACZKI BĘDĄ ZAWSZE NA CZAS

Elon Musk niebawem wzbogaci się o 2,1 mld dolarów. Co ciekawe, zrobi to po raz drugi w ciągu 3 miesięcy. Tesla zbliża się do momentu uruchomienia drugiego etapu umowy, którą Elon Musk zawarł w 2018 roku z inwestorami. Z jej treści wynika, że jeśli kapitalizacja firmy przez sześć miesięcy z rzędu będzie średnio przekraczała 150 mld dolarów, to Musk będzie mógł wykupić kolejny pakiet udziałów firmy.
https://biznes.wprost.pl/finanse-i-inwestycje/10346246/elon-musk-o-krok-od-wzbogacenia-sie-o-21-mld-dolarow-drugi-raz-w-ciagu-3-miesiecy.html
NO I CHŁOPAK BĘDZIE MÓGŁ SIĘ SKUPIĆ NA PODBOJU KOSMOSU

Państwo powinno każdemu zapewnić pracę, to lepsze niż płaca minimalna – przekonywał podczas rozmowy z WNP.pl ekonomista Jan J. Zygmuntowski z Fundacji Instrat. Zdaniem eksperta wśród progresywnych ekonomistów i ekonomistek zasadnicza dyskusja toczy się o dwóch rozwiązaniach: dochodzie podstawowym i gwarancji zatrudnienia.
https://www.wnp.pl/finanse/panstwo-powinno-kazdemu-zapewnic-prace-to-lepsze-niz-placa-minimalna,408153.html
KIEDYŚ TO BYŁO – WSZYSCY MIELI PRACĘ, NIKT NIE NARZEKAŁ

200 zł miesięcznie – za tyle są w stanie przeżyć niektórzy Ukraińcy pracujący w Polsce. Oszczędzają zwłaszcza teraz, w dobie pandemii. Jak to możliwe? Większość z nich ma zapewnione mieszkanie, do tego pracodawcy opłacają ich wyżywienie. 10% Ukraińców żyje w Polsce za 200 zł/msc, 42% z nich za 200-400 zł.
https://www.money.pl/gospodarka/200-zlotych-miesiecznie-co-dziesiaty-ukrainiec-w-polsce-jest-w-stanie-przezyc-za-mniej-6534753774761601a.html
Z TAKIMI BENEFITAMI TO TEŻ BYŚMY TAK POTRAFILI

Wczoraj w Brazylii koronawirusem zaraziło się więcej osób niż w Polsce od początku pandemii. W ciągu doby doszło do 41 008 zakażeń. W ciągu doby z powodu COVID-u zmarło 1367 osób. Od początku pandemii w Brazylii zmarło już ponad 81 tysięcy osób. Zakażony jest nawet prezydent kraju – Jair Bolsonaro.
https://300gospodarka.pl/news/liczba-zakazen-koronawirusem-w-brazylii

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close