MotoryzacjaPolskaPrzemysł

Volkswagen rozbudował fabrykę w Polsce za 2 miliardy złotych!

W rozbudowanych poznańskich fabrykach Volkswagena mają powstawać samochody najnowszej generacji. Za ponad 2 miliardy złotych zwiększono powierzchnię hal i zakupiono nowoczesne maszyny i urządzenia.

Jak informuje koncern, rozbudowa podkreśla również znaczenie zakładów Volkswagen Poznań w koncernie Volkswagen. Inwestycja w Antoninku objęła budowę nowej hali spawalni z zapleczem logistycznym, która zostanie wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

W ramach prac przygotowawczych uporządkowano i zniwelowano 8 hektarów terenu, a dodatkowo nawieziono 60 000 ton ziemi.

Taka inwestycja to dla nas ogromne wyzwanie. Przed nami dużo pracy, związanej nie tylko z przebudową zakładu, ale również ze szkoleniami pracowników. Już rozwijamy kwalifikacje naszej załogi z uwzględnieniem nadchodzących zmian technologicznych – mówi w komunikacie koncernu Dietmar Mnich, dyrektor zakładu w Antoninku.

Władze firmy podkreślają, że nowe inwestycje są wyrazem zaufania koncernu i podkreśleniem, że na pracownikach Volkswagen Poznań można polegać.

Powstało łącznie około 60 tysięcy metrów kwadratowych nowych powierzchni produkcyjnych i magazynowych. W pierwszej fazie rozbudowy, jak donosi Interia, zespolono fabryki, które do tej pory były przedzielone drogą publiczną. W styczniu ubiegłego roku w porozumieniu z samorządem włączono ulicę Smołdzinowską w teren zakładu i połączono fabryki w jedną.

Potem wybudowano nową halę logistyczną, w której można zgromadzić jednocześnie aż 10 tysięcy pojemników z częściami do produkowanych aut, jak silniki, resory, szyby boczne czy zbiorniki paliwa.

Volkswagen Poznań jest największym producentem samochodów w Polsce. Jest też największy pracodawcą w Wielkopolsce, a może jeszcze zwiększać zatrudnienie. Ze względu na pandemię i wywołany nią kryzys w ciągu kilku lat Volkswagen chce zlikwidować około 5 tysięcy etatów w niemieckich zakładach produkujących samochody użytkowe i przenieść produkcję aut dostawczych do Polski.

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close