PrawoŚwiatTechnologie

Apple znów oszukiwał klientów? Trwa śledztwo w USA

Firma Apple została przedmiotem wielostanowego dochodzenia w Stanach Zjednoczonych. Badane są praktyki handlowe spółki w związku z podejrzeniami, iż firma wprowadzała swoich klientów w błąd.

Jak podaje agencja Reutera, dokument, do którego dotarła grupa Tech Transparency Project, datowany jest na marzec. Dotyczy on potencjalnego pozwu przeciwko koncernowi z Cupertino ze strony prokuratury generalnej stanu Teksas w nawiązaniu do wielostanowego postępowania, nie zawiera jednak dalszych szczegółów.

Apple nie odpowiedziało na zapytania Reutera, a biuro prokuratora generalnego Teksasu odmówiło komentarza.

Jak przypomina agencja Reutera, praktyki handlowe firmy zarządzanej przez Tima Cooka wielokrotnie bywały już przedmiotem pozwów grupowych i dochodzeń organów nadzorczych na całym świecie.

Na początku marca bieżącego roku Apple zgodziło się zapłacić do 500 milionów dolarów w celu zakończenia sprawy oskarżeń o spowalnianie starszych iPhone’ów w aktualizacjach, by skłonić klientów do kupowania nowych modeli lub baterii. Wcześniej w lutym francuski urząd ochrony konkurencji i konsumenta (DGCCRF) nałożył na spółkę 25 milionów euro grzywny w związku ze sprawą.

Ten sam urząd w marcu ukarał amerykańskiego producenta elektroniki rekordową grzywną w wysokości 1,1 miliarda euro za inne nieuczciwe praktyki rynkowe w przeszłości, między innymi zmowę cenową z dystrybutorami.

Źródło: BIPolska

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close