HandelPolskaZdrowie i medycynaZwiązki zawodowe

Prawie 50 punktów Hebe do zamknięcia! Jaki jest powód?

Apteki Hebe do zamknięcia

Zarządzająca siecią drogerii i aptek Hebe spółka Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja zdecydowała, że skoncentruje swoje plany rozwojowe tylko na części drogeryjnej. Oznacza to zamknięcie 47 aptek Hebe i rozpoczęcie pod koniec lipca procesu zwolnień grupowych, który potrwa dwa miesiące. Zaprzestanie działalności aptecznej przez firmę dotknie 290 pracowników, stanowiących 8,7% ogółu zatrudnionych w spółce.

Wszyscy pracownicy aptek, w zależności od stażu pracy i innych czynników, w ramach odprawy otrzymają pakiet świadczeń do 3 razy przewyższających wymagania prawne. Zdecydowana większość z nich otrzyma pakiet wynagrodzeń w wysokości 7 lub nawet więcej miesięcznych pensji. Dodatkowo, wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość skorzystania z doradztwa zawodowego.

Decyzja o zamknięciu aptek jest związana z tym, że dynamika polskiego rynku aptecznego ograniczyła możliwości uzyskania przez firmę niezbędnego efektu skali w tej branży. Po wielu latach prowadzenia i rozwijania zarówno biznesu drogeryjnego, jak i aptecznego, spółka postanowiła skoncentrować się wyłącznie na drogeriach, jako formacie mającym największy potencjał w zakresie rozwoju biznesu kosmetycznego, i zrezygnować z branży farmaceutycznej.

Źródło: Fakt

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close