HandelMediaMotoryzacjaPaństwoPolitykaPolska

TVP kupuje luksusowe samochody za 4 miliony! 2 miliardy nie poszły na marne?

TVP kupi sobie luksusowe auta

Jak informuje portal Spiersweb, TVP zamierza kupić 30 nowych samochodów. Wymagania odnośnie aut są mocno sprecyzowane. Długość co najmniej 4,7 m, moc od 150 KM, automatyczna skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja, kamera cofania oraz lakier niebieski metaliczny – to tylko niektóre wymogi, jakie muszą spełnić luksusowe auta dla TVP.

Jakich samochodów potrzebują pracownicy spółki publicznej? Mają to być sedany lub liftbacki segmentu D o następujących wymaganiach:

  • długość nie mniejsza niż 4700 mm,
  • moc maksymalna nie mniejsza niż 150 KM,
  • automatyczna skrzynia biegów,
  • lakier wodny, metaliczny, kolor identyczny dla wszystkich pojazdów: niebieski metalizowany,
  • klimatyzacja automatyczna,
  • kamera cofania fabryczna zintegrowana z systemem multimedialnym auta,
  • felgi aluminiowe.

Tak wygórowane wymagania jak klimatyzacja automatyczna czy lakier metalizowany, oraz zawężenie kręgu możliwych modeli do segmentu D i długości od 4,7 m powoduje, że przetarg robi się bardzo drogi. Żaden z dostępnych na rynku modeli spełniających wymagania TVP, nie kosztuje mniej niż około 130 tysięcy złotych. Tym samym za luksusowe samochody TVP zapłaci prawie 4 miliony złotych.

Stać ich

Przypomnijmy, że mimo głosów sprzeciwu ze strony opozycji oraz środowisk wolnościowych, prezydent Andrzej Duda podpisał parę miesięcy temu ustawę przyznającą TVP miliardy w ramach tak zwanej rekompensaty abonamentowej. Jak donoszą media, decyzja ta miała być uzależniona od… dymisji Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP. Jacek Kurski z TVP wyleciał, Andrzej Duda miliardy podpisał, a teraz… Kurski ponownie wrócił na stołek prezesa TVP.

TVP jeszcze parę miesięcy temu wywierała presję na Andrzeju Dudzie, przekonując, że jeśli nie podpisze ustawy, to spółce grozi niewypłacalność i szykują się zwolnienia. To nie pierwsza kroplówka pieniężna dla TVP. Pierwsze środki w wysokości 860 milionów złotych trafiły do TVP w 2017 roku. Rok później, Telewizja Jacka Kurskiego otrzymała 1,13 miliarda złotych. Nic więc dziwnego, że przychody TVP w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku wzrosły aż o 21%.

Źródło: Spidersweb

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close