GospodarkaHandelPolska

Biedronka powiększyła swoje udziały w polskim rynku

Biedronka zyskała w pierwszej połowie tego roku udziały w rynku – poinformowali przedstawiciele grupy Jeronimo Martins, właściciela Biedronki, podczas telekonferencji. Program inwestycyjny dla Biedronki będzie kontynuowany.

Od początku roku do końca czerwca zyskaliśmy ponad 2 punkty procentowe udziałów w polskim rynku, a w samym drugim kwartale prawdopodobnie około 3 punkty procentowe. Z dostępnych informacji wynika, że udziały traciły prawdopodobnie hipermarkety i sklepy w centrach handlowych – powiedziała podczas czwartkowej telekonferencji Ana Luisa Virginia, dyrektor finansowa Jeronimo Martins.

Jak dodała, szacowany udział Biedronki w rynku w Polsce wynosi ponad 25 procent

Poinformowała, że klienci dobrze reagowali na podejmowane przez sieć działania, na przykład wydłużenie godzin pracy sklepów.

W zależności od tego, jak gospodarka będzie się rozwijać, jak klienci będą reagować, będziemy nadal podejmować różne działania. Uważamy, że jest możliwe, by Biedronka utrzymała płaską marżę, ale nie możemy się teraz do tego zobowiązać – powiedziała dyrektor.

Marża EBITDA Biedronki spadła w I półroczu do 9 z 9,2 procenta rok wcześniej. W II kwartale marża była stabilna dzięki dyscyplinie kosztowej.

CAPEX Grupy Jeronimo Martins wyniósł w pierwszej połowie 2020 roku 142 miliony euro wobec 238 milionów euro rok wcześniej. Z czego nakłady w Biedronce sięgnęły 61 milionów euro. Otwarto 34 sklepy Biedronka (29 netto), 71 było modernizowanych.

Otwarciom w drugim kwartale przeszkodził lockdown i ograniczenia w sektorze budowlanym, teraz wznawiamy prace – powiedziała Ana Luisa Virginia.

Poinformowała, że program inwestycyjny dla Biedronki będzie kontynuowany.

Przynajmniej na razie nie ma powodów do spowolnienia – powiedziała.

Spółka spodziewa się, że w Polsce utrzymywać się będzie inflacja żywności, choć prawdopodobnie mniejsza niż wcześniej.

Na koniec czerwca 2020 roku sieć Biedronka liczyła 3 031 sklepów.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close