PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: OLAF podejrzewa Czarneckiego o wyłudzenie kasy z PE, a Polacy mogą sobie kupić wyprawkę za dychę

Poranne Plotki Biznesowe to regularnie zamieszczany cykl, dzięki któremu nie ominie cię żadna ważna i mniej ważna informacja. Prosto, przystępnie, z odrobiną humoru. Zapraszamy na kolejną porcję wiadomości, które mogły ci umknąć!

Jak informuje portal OKO.press, Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) skierował do polskiej prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez europosła Ryszarda Czarneckiego z PiS. Według śledczych UE, zasiadający w PE od 16 lat Czarnecki pobierał nienależne zwroty kosztów podróży służbowych i diety. Za to przestępstwo grozi do 8 lat więzienia. Nie udzielono informacji o jaką kwotę chodzi.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/30/ryszard-czarnecki-wyludzil-pieniadze-z-pe-olaf-zawiadamia-polska-prokurature/
JAK DAJĄ TO BIERZ, JAK BIJĄ TO UCIEKAJ

 

Od jutra można składać wnioski o bon turystyczny. Bon będzie przysługiwał na każde dziecko, również na dzieci, których rodzice pracują za granicą. Uprawnienia do bonu zdobędą też dzieci, które urodzą się do końca 2021 roku. Lista podmiotów, w których będzie można zapłacić za pomocą bonu, będzie publikowana na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej. Trafią na nią te firmy, które zarejestrują się wcześniej w systemie PUE ZUS.
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/jak-bedzie-dzialal-bon-turystyczny-najwazniejsze-informacje/
NO MÓWIMY, JAK DAJĄ TO BIERZ XD

 

CBA zatrzymało byłego prezesa ZCh Police S.A. Były prezes Zakładów Chemicznych Police S.A. został zatrzymany przez szczecińskie CBA po powrocie z zagranicy. Wcześniej w związku z prowadzonym postępowaniem zarzuty usłyszeli pozostali byli członkowie zarządu.

Były prezes musiał wpłacić 2 mln zł poręczenia majątkowego i ma zakaz kontaktowania się z osobami występującymi w śledztwie. Pozostaje również pod dozorem policji i nie może opuszczać kraju.
https://www.money.pl/gospodarka/cba-zatrzymalo-bylego-prezesa-zch-police-sa-uslyszal-zarzuty-oszustwa
A JAK BIJĄ TO UCIEKAJ XD

 

Biedronka zyskała w pierwszej połowie tego roku udziały w rynku – poinformowali przedstawiciele grupy Jeronimo Martins, właściciela Biedronki, podczas telekonferencji. Program inwestycyjny dla Biedronki będzie kontynuowany. Szacowany udział Biedronki w rynku w Polsce wynosi ponad 25 procent. Na koniec czerwca 2020 roku sieć Biedronka liczyła 3 031 sklepów.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/30/biedronka-powiekszyla-swoje-udzialy-w-polskim-rynku/

 

Ostatni dzień na skorzystanie z tarczy finansowej. 31 lipca to ostatni dzień, kiedy małe i średnie firmy mogą składać wnioski o przyznanie subwencji z Tarczy Finansowej PFR. Do tej pory firmom wypłacono blisko 60 mld zł.

Jak informuje PFR, zakończenie przyjmowania nowych wniosków z końcem lipca nie oznacza jednak zakończenia działań wokół tarczy. Przedsiębiorcy będą mieli możliwość złożenia odwołań za pomocą formularzy online w swoich bankach zgodnie z regulaminem do 30 września 2020 r. Z kolei dla wniosków złożonych do 31 lipca firmy mogą składać w swoich bankach reklamacje w procesie wyjaśniającym do 14 sierpnia 2020 r. Z kolei reklamacje do odwołań przesłanych do 30 września można składać w banku do 16 października 2020.
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/tarcza-finansowa-pfr-wniosek/

 

Auchan oferuje wyprawkę szkolną za… dyszkę. Lato już na półmetku i za nieco ponad miesiąc rozpocznie się nowy rok szkolny. Chociaż nad światem nadal wisi widmo drugiej fali pandemii koronawirusa, wszystko wskazuje na to, że dzieci pójdą do szkoły. W sklepach już pojawiły się pierwsze szkolne wyprawki. Auchan Polska przygotowało w ramach akcji „Powrót do szkoły” ofertę składającą się z 2 900 artykułów. Auchan chwali się także, że kupując produkty marki własnej można skompletować najtańszą szkolną wyprawkę na rynku w cenie 9,99 zł.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/30/auchan-oferuje-wyprawke-szkolna-za-dyszke-to-nie-zart/
NO NIE KAŻDY MÓGŁ ZOSTAĆ EUROPOSŁEM

 

ZBP chce zwolnienia z podatku bankowego. Według ZBP, by uniknąć zjawiska nadmiernego ograniczenia dostępności kredytu (credit crunch) konieczne jest zmniejszenie wag ryzyka dla kredytów inwestycyjnych, modyfikacja zasad pomocy państwa w formule udzielania kredytów klęskowych oraz usunięcie barier w emisji listów zastawnych.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/30/zbp-chce-zwolnienia-z-podatku-bankowego/

 

Przepisy regulujące pracę zdalną znajdą się w Kodeksie pracy. Po wakacjach resort przedstawi propozycję zmian.Minister pracy, rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przyznała na antenie Polskiego Radia, że zainteresowanie praca zdalną, zarówno wśród pracowników, jak i firm, jest tak duże, że kwestia ta powinna zostać uregulowana.

Płynęły do nas wnioski, by uregulować pracę z domu. Pracujemy nad zapisami, które zadowolą obie strony. Po okresie urlopowym zaproponujemy konkretne propozycje zmian w Kodeksie pracy – powiedziała minister Maląg w “Sygnałach Dnia”
https://www.money.pl/gospodarka/minister-pracy-przyznaje-przepisy-regulujace-prace-zdalna-znajda-sie-w-kodeksie-pracy

 

Allegro wprowadza Allegro Pay. Z nowej usługi płatniczej mogą już korzystać pierwsi klienci, a w ciągu najbliższych kilku miesięcy dostęp niej będzie systematycznie rozszerzany.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/allegro-pay-jak-dziala-oplaty-dla-kogo-opinie-komentarz

Polacy chcą zmian w 500+! Wypłaty 500 plus wstrzymane i zmienione zasady wypłaty świadczeń rodzinnych. Tego właśnie domagają się od rządu PiS Polacy. Jeszcze kilka miesięcy temu większość obywateli była przeciwna takim zmianom w programie Rodzina 500 plus. Teraz jednak sytuacja się odwróciła. Mało tego, o zmianach w 500 plus mówią także państwowe instytucje. Szykuje się rewolucja 500 plus?
https://superbiz.se.pl/wiadomosci/rewolucja-w-500-plus-wielkie-zmiany-w-programie-polacy-zdecydowali-zus-popiera

 

Sfinks nie zapłacił 8 mln zł za Fabrykę Pizzy. Jak podaje Sfinks, obie strony rozmawiają w sprawie zmian warunków umowy inwestycyjnej z 2016 roku. Umowa zakładała budowę sieci pizzerii pod marką Fabryka Pizzy , a docelowo sprzedaż Sfinksowi wszystkich udziałów w spółce zarządzającej tą siecią.
https://www.dlahandlu.pl/gastronomia/sfinks-nie-zaplacil-8-mln-zl-za-fabryke-pizzy

I to na tyle. GPW dziś w lepszej formie niż wczoraj. Euro po 4,41, frank 4,09, a złoto nadal rośnie. 657 zakażonych koroną… ZACZYNAMY PIĄTECZEK!

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close