GospodarkaPaństwoPolskaRynek pracy

Amazon stworzy w Łodzi aż pół tysiąca nowych miejsc pracy

Amazon rozbuduje obiekt w Łodzi

Prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska ogłosiła kolejny etap inwestycji Amazon w centra logistyki e-commerce w regionie. Amazon rozbuduje swoje centrum logistyczne w Łodzi o kolejne o 33 000 mkw. Pozwoli to stworzyć 500 nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych 12 miesięcy, oprócz ponad 100 stanowisk, które dotychczas zapowiadał Amazon. Inwestycja w Łodzi będzie dziewiątym centrum logistycznym Amazon w Polsce, a obiekt o powierzchni 40 000 mkw. Amazon zamierza otworzyć już w sierpniu tego roku. Jak mówi Hanna Zdanowska:

Ta inwestycja nabiera szczególnego znaczenia, ponieważ realizowana jest w bardzo trudnym – zarówno dla biznesu, jak i dla pracowników – czasie epidemii koronawirusa, kiedy wiele firm redukuje zatrudnienie, zmniejsza pensje, czy wstrzymuje realizację planowanych inwestycji. Dlatego nowo powstałe miejsca pracy są teraz tak ważne, oznaczają bowiem możliwość zatrudnienia i źródło dochodu dla wielu łódzkich rodzin.

Inwestycje Amazona w Łodzi

To już trzecia faza inwestycji Amazona w regionie łódzkim. Firma zatrudnia już 700 pracowników w uruchomionym jesienią ubiegłego roku, centrum logistycznym w Pawlikowicach. Oprócz tego, do końca tego roku Amazon planuje utworzyć łącznie ponad 600 miejsc pracy w swojej lokalizacji w Łodzi. Jak stwierdził Marian Sepesi, dyrektor regionalny ds. operacji Amazon:

Dotychczasowe doświadczenia z wysoko wykwalifikowanymi i zmotywowanymi pracownikami w regionie łódzkim, jak również owocna współpraca z lokalnymi władzami i biznesem, utwierdzają nas w przekonaniu, że rozszerzenie naszej obecności w Łodzi było dobrym wyborem. Wierzymy, że nowe centrum logistyczne Amazon przyczyni się do znaczącego wzrostu gospodarczego w regionie łódzkim.

Amazon działa w Polsce już od 2014 r. W przeciągu ponad 6 lat firma stworzyła już ponad 16 tysięcy stałych miejsc pracy w swoich ośmiu Centrach Logistyki E-Commerce w Sadach koło Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, Bielanach Wrocławskich (dwa obiekty firmy), Pawlikowicach koło Łodzi, Okmianach koło Bolesławca i w Gliwicach, Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddział Amazon Web Services w Warszawie.

Źródło: WirtualneMedia

Tagi

Polecane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close