MediaNaukaPaństwoPolitykaPolskaPrawo

Były poseł Piotr M., mąż Magdaleny Ogórek aresztowany. Usłyszał 5 zarzutów

Piotr M. aresztowany

Piotr M., były rektor szkół wyższych i były poseł SLD, a prywatnie mąż Magdaleny Ogórek, został wczoraj przesłuchany przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie, a później na wniosek prokuratora trafił na 3 miesiące do aresztu. Prokurator Jacek Para z krakowskiej prokuratury poinformował portal tvn24.pl, że aresztowany usłyszał pięć zarzutów.

Pierwszy dotyczy działania na szkodę wierzycieli Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie. Polegało ono na ukrywaniu składników majątkowych szkoły o wartości 218 tysięcy złotych zagrożonych zajęciem w toku prowadzonych postępowań egzekucyjnych.

Piotrowi M. zarzucono także naruszenie praw pracowniczych pracowników Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla “poprzez niewypłacanie wynagrodzeń lub wypłacanie ich z opóźnieniem” oraz “nieuregulowanie obowiązkowych składek na ubezpieczenie społeczne o wartości ponad 1 miliona złotych”.

Kolejny zarzut dotyczy “wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzenia w wysokości ponad 500 tysięcy złotych poprzez transfer środków pieniężnych tej szkoły na inne konta i przywłaszczenie tych pieniędzy”.

Piotr M. usłyszał także zarzut “niezgłoszenia wniosku o upadłość mimo powstania warunków do złożenia wniosku innego podmiotu”. Kolejny zarzut – jak poinformował prokurator Para dotyczy “wyłudzenia na szkodę osoby prywatnej kwoty 2 milionów 600 tysięcy złotych poprzez zawieranie szeregu umów z tą osobą i wprowadzenie w błąd co do rzeczywistego przeznaczenia tych pieniędzy”.

Piotr M. nie przyznaje się do winy

Piotr M. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator poinformował, że za zarzucane przestępstwa grozi mu kara powyżej ośmiu lat więzienia. Poinformował również, że prokuratura skierowała do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego trzymiesięcznego aresztu wobec podejrzanego z uwagi na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanych mu czynów i obawę matactwa procesowego. W piątek wieczorem Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia przychylił się do wniosku prokuratury i nałożył na Piotra M. trzymiesięczny areszt.

Piotr M. to były poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W czasach rządu Leszka Millera pracował w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. W późniejszym czasie pełnił funkcję rektora Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie, a później Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie. Prywatnie jest mężem Magdaleny Ogórek. Sama Ogórek wystosowała w sprawie zatrzymania jej męża krótkie oświadczenie:

Źródło: TVN24

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close