HandelOchrona środowiskaPolskaŚwiatTechnologie

Lidl sprzedaje buty… z plastikowych butelek!

Buty z PET

Lidl stworzył linię obuwia, do produkcji której wykorzystano plastik z recyklingu. To kolejny krok sieci w walce o czystszą planetę. Lidl będzie sprzedawać swoje buty Crivit Ocean Bound Plastic we wszystkich sklepach stacjonarnych już od poniedziałku, 3 sierpnia.

Górna, tekstylna część butów została wykonana w całości z przetworzonych butelek PET. 25% materiału zostało wyprodukowane z plastiku wyłowionego z oceanu lub zalegającego na plażach, wyspach oraz rejonach przybrzeżnych w Azji. Natomiast pozostałe 75% składa się z tradycyjnie zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET.

Jak mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications Lidl Polska, sieć chce w ten sposób pomóc planecie.

W Lidlu wiemy, że każda plastikowa torba, butelka czy słomka ma znaczenie – bo na całym świecie są ich miliardy. Dlatego podjęliśmy zobowiązanie REset Plastic i ograniczamy ilość plastiku w opakowaniach naszych produktów. Wykorzystanie recyklingowego plastiku do produkcji obuwia to nasz kolejny krok w walce o czystszą planetę.

Ekologiczne, wytrzymałe i wygodne

By stworzyć buty, plastik najpierw musiał przejść szereg procesów. Butelki PET są tłoczone, czyszczone, rozdrabniane, a następnie przetwarzane na przędzę recyklingową, która została wykorzystana do produkcji buta. W zależności od rozmiaru buta, na jedną parę wykorzystano od 8 do 16 butelek plastikowych.

Materiał pochodzący z recyklingu jest tak samo wytrzymały oraz oddychający jak ten niepoddany recyklingowi. Zadbano również o to, aby obuwie wyróżniało się modnym designem, było wygodne, a to tego oferowane są w niskiej cenie (59,90 zł/ 1 para).

Fot. Lidl

Buty będą dostępne w modelu damskim i męskim w różnych opcjach kolorystycznych. Jak przekonuje Lidl, dzięki lekkiej podeszwie z phylonu oraz TPR, a także wygodnej wkładce z dopasowującą się do stopy pianką memory foam dają wysoki komfort noszenia.

Kolekcja Crivit Ocean Bound Plastic będzie dostępna już od poniedziałku, 3 sierpnia, we wszystkich sklepach sieci Lidl do wyczerpania zapasów. Buty pojawiły się także w sklepie online na www.lidl-sklep.pl, gdzie dostępne są od poniedziałku, 27 lipca.

Źródło: Fakt

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close