PaństwoPolitykaPolskaTransportWarszawa

Warszawa: Rada Miasta podniosła karę za nielegalne parkowanie. Działacze PiS i Konfederacji krytykują

Wyższe kary

Od 7 września kierowcy, którzy nie wykupią biletu za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie zapłacą wyższy mandat. Rada Warszawy zdecydowała o „urealnieniu” kar i podniesieniu kwoty do 250 złotych. Warszawa miała jedne z najniższych mandatów za brak biletu za parkowanie. Od kilkunastu już lat kara wynosiła 50 złotych, a mieszkańcy stolicy żartowali, że bardziej opłaca im się zapłacić karę niż wykupić bilet.

Według nowych przepisów jeśli kierowcy uiszczą karę w ciągu siedmiu dni, mogą liczyć na jej obniżkę do 170 zł. Za wyższą karą głosowało 38 radnych, 18 było przeciw, a jedna osoba postanowiła się wstrzymać od głosu. O zmianie w prawie poinformował prezydent miasta Rafał Trzaskowski.

Decyzja Rady Miasta wywołała sporo negatywnych komentarzy, głównie ze strony działaczy Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji.

Stawki za parkowanie

Opłata za postój w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie pobierana jest w dni robocze od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni: 2 maja, 24 i 31 grudnia, w godzinach 8:00-18:00. Opłatę za postój pojazdu należy wnieść niezwłocznie po zaparkowaniu.

Obowiązują następujące stawki za postój:

  • pierwsza godzina – 3,00 zł,
  • druga godzina – 3,60 zł,
  • trzecia godzina – 4,20 zł,
  • czwarta i kolejne godziny – po 3,00 zł.

Opłata minimalna za postój wynosi 0,50 zł (10 minut postoju). Nie ma możliwości opłacenia krótszego czasu postoju. Na razie nie zwiększono opłat za parkowanie za godzinę.

Źródło: Wprost

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close