PaństwoPolitykaPolskaPrawoRynek pracyŚwiatTechnologieZdrowie i medycyna

Pracownicy Facebooka na razie nie wrócą do biur i będą pracować zdalnie w domach

Pracownicy Facebooka popracują w domu

Mark Zuckerberg, szef Facebooka, zapowiedział, że na razie amerykańscy pracownicy nie będą wracać do biur. Początkowo część z nich miała wrócić do biur 6 lipca, ale z uwagi na wysoki poziom zachorowań w USA, decyzję trzeba było odłożyć. Mark Zuckerberg podczas spotkania online z analitykami skrytykował również administrację Donalda Trumpa, która, jego zdaniem, nie radzi sobie z pandemią.

W związku z gwałtownym zwiększeniem liczby zachorowań w Stanach Zjednoczonych nie jesteśmy w stanie określić, kiedy nasze zespoły będą mogły powrócić do pracy w biurach firmy. To niezwykle rozczarowujące, bo wygląda na to, że USA mogły zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii, gdyby tylko działania rządu były skuteczniejsze.

Facebook był jedną z pierwszych firm, które po wybuchu pandemii wysłały swoich pracowników do pracy zdalnej. Amerykańscy pracownicy koncernu dostali też po 1 tys. dolarów premii na pokrycie dodatkowych kosztów, czy zapewnienie opieki dzieciom.

Praca zdalna w Polsce

Minister pracy, rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przyznała na antenie Polskiego Radia, że resort pracuje nad wprowadzeniem do Kodeksu pracy przepisów regulujących pracę zdalną. Przyznała, że zainteresowanie praca zdalną, zarówno wśród pracowników, jak i firm, jest tak duże, że kwestia ta powinna zostać uregulowana.

Płynęły do nas wnioski, by uregulować pracę z domu. Pracujemy nad zapisami, które zadowolą obie strony. Po okresie urlopowym zaproponujemy konkretne propozycje zmian w Kodeksie pracy.

Dodała, że praca zdalna może być również pomyślana jako narzędzie, dzięki któremu młodzi rodzice będą mogli łączyć pracę z opieką nad dziećmi.

Źródło: Money

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close