GospodarkaPaństwoPolitykaPolska

Emilewicz: 500+ będzie w formie bonów. PiS: Nie będzie

Będą zmiany w 500+?

Wicepremier Jadwiga Emilewicz zdradziła w programie “Money. To się liczy”, że rząd chciałby aby 500 plus wypłacane było tak jak bon turystyczny, czyli w formie bonu a nie gotówki.

Ten sposób realizacji bonu, czyli płatność blockchainowa, numeryczna, daje pewność, że te środki rzeczywiście trafią do branży turystycznej i posłużą wypoczynkowi dzieci i młodzieży, a nie łataniu budżetów domowych. Wypłacanie innych świadczeń w ten sposób daje gwarancję, że to co ustawodawca zaplanował, będzie rzeczywiście realizowane. I tak, potwierdzam, że będziemy chcieli przechodzić w jak największą liczbę realizacji kolejnych świadczeń właśnie w taki sposób.

Do słów minister Emilewicz odniosła się krytycznie była premier, a obecnie europosłanka PiS Beata Szydło (to właśnie za czasów jej gabinetu wprowadzono program Rodzina 500 plus). Zdaniem szydło program Rodzina 500 plus w postaci bonów to pomysł bardzo zły i pozbawiony uzasadnienia.

Nie minęło kilka godzin, a swoje zdanie wyraził również przedstawiciel innej frakcji Zjednoczonej Prawicy. Również Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski jest przeciwko takiemu rozwiązaniu. Ziobro bezpośrednio napisał na Twitterze, że jego ugrupowanie, wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy nie poprze takiego rozwiązania.

Słów Emilewicz nie potwierdza także minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Polskiej Agencji Prasowej powiedziała, że “zmian w 500+” nie będzie. 

Także rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział w TVN24, że rząd nie ma takich planów i dodał, że 500 plus będzie wypłacane klasycznie, jak do tej pory.

Nie będzie. Nie ma takich planów. Z tego, co mi się wydaje, to pani premier Emilewicz mówiła w ogóle o świadczeniach społecznych, czyli szerzej. Nie wiem, czy wymieniła świadczenie 500 plus.

Emilewicz się tłumaczy

Wywołana do tablicy Emilewicz wyjaśniła, że została źle zrozumiana i mówiąc o możliwości wypłaty innych świadczeń w postaci bonu nie miała na myśli 500+.

Program 500+ to jeden z najważniejszych programów społecznych zrealizowanych przez rząd Zjednoczonej Prawicy. To też efekt osobistej determinacji Beaty Szydło. Wszyscy widzimy jego pozytywny wpływ dla polskich rodzin i naszej gospodarki. Dlatego nie zamierzamy nic w nim zmieniać.

 

Grunt to spójny przekaz.

 

Źródło: Money, Onet

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close