HandelŚwiatZdrowie i medycyna

Olbrzymie kary za złamanie obostrzeń sanitarnych!

Nawet do 600 tysięcy euro kary zapłacą podmioty gospodarcze w Hiszpanii, które nie stosują się do restrykcji sanitarnych. W ten sposób rządy wspólnot autonomicznych Andaluzji i Katalonii chcą walczyć z koronawirusem, który paraliżuje tamtejsze regiony.

Za złamanie zasad reżimu sanitarnego w Andaluzji trzeba będzie zapłacić od 100 do 600 tysięcy euro kary – informuje internetowy serwis brytyjskiego tabloidu “Daily Mail”. Lekceważenie obostrzeń kosztować będzie maksymalnie 600 tysięcy euro kary również w Katalonii – podaje kataloński serwis VilaWeb25.

Najwyższa kara jest przewidziana dla wszelakich organizacji, podmiotów gospodarczych, lub też stowarzyszeń. W ich przypadku minimalna kara wynosi 60 tysięcy euro. Express.co.uk podaje również, że władze Andaluzji mogą co najmniej na 5 lat zakazać działalności organizacji, które łamią restrykcje.

60 tysięcy euro było dotychczas najwyższą kwotą, jaką można było otrzymać za tego typu przewinienie. Teraz jest górna granica kar za ciężkie naruszenie. Dolna natomiast – 3001 euro.

Za najlżejsze przewinienie (na przykład brak maseczki) trzeba będzie liczyć się z karą od 100 euro do 3 tysięcy euro.

Nowe stawki kar to efekt wzrostu zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Hiszpanii. W ciągu minionej doby odnotowano 5780 zakażeń.

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close