MediaPaństwoPolitykaPolska

Oficjalne: Kurski znowu prezesem TVP! RMN ogłosiła decyzję

Kurski oficjalnie prezesem TVP

Jak informuje podaje branżowy portal Press.pl, Rada Mediów Narodowych oficjalnie powołała Jacka Kurskiego na prezesa Telewizji Polskiej. Za kandydaturą Jacka Kurskiego było troje członków RMN, a jednocześnie polityków PiS: Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka. Przeciw jego powołaniu zagłosowali Juliusz Braun (zasiada w RMN z rekomendacji PO) i Grzegorz Podżorny (z rekomendacji Kukiz’15).

Kandydatem na prezesa TVP miał być również producent Maciej Pawlicki, który nie chciał skomentować decyzji Rady, a jedynie pogratulował Kurskiemu. Tymczasem Wirtualne Media donoszą, że Pawlicki nawet nie został oficjalnie zgłoszony przez nikogo z Rady, zatem nie został wzięty pod uwagę.

Powrót Kurskiego

Mimo głosów sprzeciwu ze strony opozycji oraz środowisk wolnościowych, prezydent Andrzej Duda podpisał parę miesięcy temu ustawę przyznającą TVP miliardy w ramach tak zwanej rekompensaty abonamentowej. Jak donoszą media, decyzja ta miała być uzależniona od… dymisji Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP.

Głosowanie za odwołaniem Kurskiego zarządził Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Wszyscy członkowie Rady zagłosowali jednogłośnie za odwołaniem Kurskiego. Jacek Kurski z TVP wyleciał, Andrzej Duda miliardy podpisał, a teraz… Kurski ponownie wrócił na stołek prezesa TVP.

Jak przyznał Onetowi wpływowy polityk PiS, związany z Kurskim, powrót byłego prezesa TVP na stanowisko to nagroda.

Powrót Kurskiego na fotel prezesa TVP to minimalna nagroda za jego zaangażowanie w kampanię prezydencką.

Jacek Kurski kierował TVP od momentu przejęcia kontroli przez PiS na początku 2016 r. Drastycznie zmienił telewizję państwową, wykorzystując programy informacyjne i publicystyczne do promocji PiS i zwalczania opozycji.

Przez 3 lata jako prezes TVP, Kurski zarobił ponad milion złotych brutto. Co więcej, jeśli przyjmiemy, że jego pensja pozostała w 2019 roku na tym samym poziomie co rok wcześniej, to w trakcie swojej kadencji zarobił on niemal 1,5 miliona złotych brutto. Przypomnijmy, że Kurski obok Roberta Kwiatkowskiego (1998-2004) oraz Juliusza Brauna (2011-2015) jest jednym z najdłużej urzędujących prezesów TVP. Biorąc pod uwagę powyższe dane na temat jego zarobków, również jednym z lepiej opłacanych.

Jacek Kurski na wylocie. Wiemy ile zarobił w TVP. Kwota szokuje!

Źródło: Onet, WirtualneMedia, Press.pl

Tagi

Polecane artykuły

2 Komentarze

  1. Kurskiego jako prezesa TVP akurat bezproblemowo widze, bo sporo na tym stanowisku już dobrego zrobił, a że opozycja szuka wszędzie problemów, to już chyba tym wszystkich przyzwyczaiła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close