EnergetykaHandelPolska

Wpadka Ikei! Sprzedaż paneli słonecznych idzie bardzo słabo

Ikea od 2017 roku oferuje mieszkańcom Polski panele fotowoltaiczne wraz z instalacją. Jak na razie zainteresowanie jest znikome.

O nietrafionej ofercie Ikei pisze “Puls Biznesu”. Jak czytamy, od kwietnia 2017 roku gigant oferował posiadaczom domów panele fotowoltaiczne wraz z montażem. Za ten ostatni odpowiada firma Geo Solar, z którą Ikea podpisała odpowiednią umowę.

Plan był taki, że przez pierwszy rok Polacy kupią tysiąc zestawów solarnych, a w kolejnych latach sprzedaż będzie rosnąć. Tak się jednak nie stało. Po trzech latach działania biznesu Ikea sprzedała jedynie 1,5 tysiąca zestawów paneli. Łącznie mają one moc około 8,5 megawata.

Jak tłumaczą w rozmowie z “PB” przedstawiciele sieci, pozytywna wiadomość jest taka, że rośnie nieco moc zainstalowanych zestawów. Dodatkowo pojawia się coraz więcej zapytań od klientów, więc jest nadzieja na rozwój biznesu.

Jednak Grzegorz Wiśniewski, prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej, twierdzi w rozmowie z gazetą, że jak na razie wynik Ikei jest naprawdę bardzo słaby i firma nie dostosowała się jeszcze do obecnych realiów rynkowych.

Dla porównania: łączne moce mikroinstalacji solarnych, jakie zostaną w tym roku zamontowane w Polsce przez inne firmy, nie będące takimi gigantami jak firma ze Szwecji, sięgną 1000 megawatów.

Źródło: Puls Biznesu

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close