GastronomiaHandelPolska

Wyciek danych pracowników McDonalda!

Wyciekły dane osobowe pracowników restauracji McDonalds, potwierdza firma – między innymi imię i nazwisko, numer PESEL oraz stanowisko pracy.

Dane pracowników przedsiębiorstwa McDonalds były dostępne w sieci przez około dziewiętnaście miesięcy, potwierdza amerykańska firma. Wśród informacji były między innymi:

  • imię i nazwisko,
  • numer PESEL,
  • data i godzina rozpoczęcia pracy,
  • stanowisko,
  • rodzaj pracy,
  • dodatkowe informacje dot. powodów nieobecności podane przez pracodawcę w grafiku w polu komentarz.

Dane osobowe dostępne były w sieci od stycznia 2019 roku do 22 lipca tego roku i dotyczyły pracowników, którzy zatrudnieni byli w firmie pomiędzy majem 2014 roku a styczniem 2019 roku  – czytamy w zawiadomieniu o naruszeniu ochrony danych osobowych pracowników przesłanym przez McDonalds, które zamieścił portal Niebezpiecznik.pl.

Wyciek danych osobowych nie dotyczy klientów restauracji, podkreśla McDonalds. Pracownicy mogą skontaktować się z firmą za pośrednictwem specjalnej infolinii

Niezwłocznie przystąpiliśmy do zabezpieczenia danych oraz wyeliminowania możliwości dostępu do nich. Równolegle niezależne firmy rozpoczęły audyt w celu zidentyfikowania przyczyn incydentu, a także aktywnego rekonesansu aplikacji, w celu wykrycia podatności. W działania od początku zaangażowani byli inspektorzy ochrony danych osobowych firmy oraz naszych dostawców. Wyniki audytu wskazują na omyłkowe umieszczenie kopii bazy danych w nieprzeznaczonym do tego folderze. Zawiadomiliśmy również Urząd Ochrony Danych Osobowych o incydencie – czytamy w komunikacie prasowym McDonalds.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close