PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: Łukaszenko oskarża Polskę o destabilizację Białorusi, seksafera w…McDonaldzie

Poranne Plotki Biznesowe to regularnie zamieszczany cykl, dzięki któremu nie ominie cię żadna ważna i mniej ważna informacja. Prosto, przystępnie, z odrobiną humoru. Zapraszamy na kolejną porcję wiadomości, które mogły ci umknąć!

Poranne Plotki Biznesowe – Wstajesz i wiesz!

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka powiedział w poniedziałek, że uczestnikami powyborczych protestów „sterowano z Polski, Wielkiej Brytanii i Czech”, podaje TVP Info. Według niego świadczą o tym zarejestrowane połączenia telefoniczne z zagranicy na Białoruś. Łukaszenka nazwał wybory prezydenckie „świętem” i oznajmił: „Chcieliśmy ludziom podarować święto, a oni rzeczywiście na to odpowiedzieli”. Niemniej – dodał – „ktoś chciał to święto zepsuć”.
https://www.tvp.info/49349061/lukaszenka-oskarza-polske-protestujacych-nazywa-owcami-ktore-nie-rozumieja
PANIE PREZYDENCIE, SWOJEGO KRAJU JESZCZE NIE OGARNIAMY NA TYLE, ŻEBY SIĘ BRAĆ ZA INNE

O ponad 300 zł niższe było w drugim kwartale br. przeciętne wynagrodzenie miesięczne brutto, piszą Filary Biznesu. W porównaniu z poprzednim kwartałem oznacza to spadek o 6% – wynika z opublikowanych dziś danych Głównego Urzędu Statystycznego. Głównym winowajcą spadku jest pandemia COVID-19, w wyniku której wiele firm zdecydowało się na obniżkę pensji swoich pracowników. Eksperci Personnel Service wskazują, że warto podkreślić fakt zgody zatrudnionych na czasową obniżkę wynagrodzenia, co jest oznaką dużego zrozumienia przez pracowników, zarówno wysoko- jak i niskowykwalifikowanych, zagrożenia, jakie niesie ze sobą koronawirus w kontekście gospodarki i rynku pracy.
https://filarybiznesu.pl/przecietne-wynagrodzenie-polakow-spadlo-o-6-wine-ponosi-pandemia/a5468
ZROZUMIENIE ZROZUMIENIEM, ALE KRZYWA SIĘ NIE WYPŁASZCZA

W Wadowicach ruszają zapisy na pierwsze w historii „Zawody w jedzeniu kremówek papieskich“. Zaplanowano je na wtorek, 25 sierpnia. Impreza odbędzie się na wadowickim rynku. Wystarczy tylko się zapisać do konkursu, przyjść na plac Jana Pawła II i zjeść jak najwięcej ciastek albo – albo w drugiej wersji – zrobić to w jak najkrótszym czasie. Podobnych konkurencji ma być kilka, między innymi zawody grupowe dla rodzin. Część mieszkańców domaga się od burmistrza, by ten zakazał organizacji na rynku konkursu jedzenia kremówek na czas. Mówią o „lewackiej prowokacji” i „obrazie uczuć religijnych”.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/08/11/w-wadowicach-organizuja-konkurs-jedzenia-kremowek-na-czas-no-i-sie-zaczelo/
A JAK KTOŚ JE KREMÓWKI BO TAK KOCHA JPII?

Policjanci, a także przedstawiciele wielu innych służb mundurowych, mogą zacząć otrzymywać specjalne dodatki motywacyjne, informuje Gazeta.pl. Chodzi o funkcjonariuszy, którzy przepracowali 25 lub więcej lat. Ustawa przygotowana przez rząd zakłada, by było to nawet 2,5 tys. zł miesięcznie. Przepisy wprowadzają specjalne dodatki motywacyjne w wysokości 1,5 tysiąca złotych brutto miesięcznie dla funkcjonariuszy, którzy po 25 latach pracy zdecydują się pozostać w służbie zamiast przejść na emeryturę. Po przeszło 28 latach służby dodatek wzrośnie do 2,5 tysiąca złotych.
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26202379,dodatki-motywacyjne-dla-policjantow-w-senacie-wedlug-rzadowej.html
AŻ CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ BŁĘKIT POLICYJNYCH LAMP

Zdecydowana większość z nas (71 proc.) pozytywnie ocenia swoją sytuację finansową, a w opinii 58 proc. epidemia nie wpłynęła na zmianę domowego budżetu, informuje Rzeczpospolita. Mimo to ze strachem patrzymy w przyszłość. Polacy są podzieleni, jeżeli chodzi o ocenę sytuacji gospodarczej w kraju. 36 proc. badanych uważa ją za dobrą, z kolei niemal co trzeci pytany (32 proc.) widzi ją negatywnie.
https://www.rp.pl/Gospodarka/308119886-Nastroje-Polakow-sa-calkiem-dobre-pomimo-pandemii.html
BO TO ZALEŻY OD TEGO, NA JAKIEJ STACJI KTO OGLĄDA WIADOMOŚCI

Poranne Plotki Biznesowe – A to jeszcze nie wszystko…

Gazeta.pl informuje o przedłużeniu obostrzeń. Do 25 sierpnia rząd wydłużył zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym w związku z epidemią koronawirusa, na liście znalazły się 44 państwa – wynika z opublikowanego we wtorek rozporządzenia Rady Ministrów. Na liście są m.in. USA, Chiny, Rosja czy Izrael.
https://next.gazeta.pl/next/7,173953,26202395,z-polski-nie-polecisz-do-44-krajow-rzad-przedluzyl-obostrzenia.html
A NA LIŚCIE NIE BYŁO WŁADYSŁAWOWA?

Minister Spraw Zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zapewnił, że projekt gazociągu Nord Stream 2 zostanie ukończony „w najbliższym czasie” – informuje agencja Reuters. Słowa te padła w czasie spotkania z szefem dyplomacji Niemiec Heiko Maasem. Prace nad gazociągiem zostały zawieszone po tym, jak pod koniec 2019 r. amerykański prezydent Donald Trump nałożył sankcje na sankcje statki układające rury dla Nord Stream 2 i TurkStream (rurociągu rosyjsko-tureckiego). Obejmują one zamrożenie aktywów oraz cofnięcie wiz amerykańskich dla kontrahentów. Jednym z głównych wykonawców, którego można dotknąć, jest szwajcarska Allseas, która została wynajęta przez rosyjski Gazprom do budowy odcinka offshore.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/08/11/nord-stream-2-rosjanie-obiecuja-dokonczenie-budowy-w-najblizszym-czasie/
POLSCE POZOSTAJE LICZYĆ NA STANY, TYLE ZNACZY NASZA DYPLOMACJA

Brytyjska gospodarka mocno ucierpiała na pandemii i przymusowym lockdownie, pisze Rzeczpospolita. Między kwietniem a czerwcem skurczyła się o 20,4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. To najgorsza recesja od 11 lat. Mocno spadły wydatki gospodarstw domowych oraz produkcja przemysłowa w zamkniętych zakładach. To wszystko wepchnęło Wielka Brytanie w techniczną recesję – definiowana jako dwa spadkowe kwartały, pierwszą od 2009 roku.
https://www.rp.pl/Dane-gospodarcze/308129978-Wielka-Brytania-w-recesji-Pierwszy-raz-od-11-lat.html
NO CÓŻ, TAKIE CZASY

Jak kończy się nieprzestrzeganie wewnętrznych zasad ogromnej korporacji? – pyta Wprost Biznes. Niedługo może się o tym przekonać Steve Easterbrook, były dyrektor wykonawczy McDonald’s. Firma chce go pozbawić 41,8 mln dolarów. Sprawę w sądzie zapoczątkowało jedno inne zdarzenie. Po kilku miesiącach do władz firmy dotarło anonimowe zawiadomienie, że Steve Easterbrook miał jeszcze co najmniej jeden związek w miejscu pracy. Podano, że na około rok przed odejściem z pracy, były dyrektor wykonawczy mógł mieć relacje o charakterze seksualnym z jedną z pracownic. Nieoficjalnie mówi się, że mogło chodzić nie o jedną, a trzy kobiety.
https://biznes.wprost.pl/firmy-i-rynki/10351881/seks-romanse-i-42-mln-dolarow-mcdonalds-pozywa-swojego-bylego-szefa.html
SEKS, ROMANSE I POZWY, NIEŹLE SIĘ BAWIĄ W TYM MCDONALDZIE

Ministerstwo kierowane przez Zbigniewa Ziobrę chciałoby, żeby użytkownicy hulajnóg mogli się jeździć przede wszystkim po ścieżkach dla rowerów albo po chodnikach, informuje Money.pl. “W terenie zabudowanym, w którym nie ma ścieżki rowerowej, mogą korzystać z dróg, ale nie mogą przekraczać prędkości 20 kilometrów na godzinę” – informuje ministerstwo w komunikacie. A co w sytuacji, kiedy ścieżki rowerowej nie ma? Wtedy można jechać po chodniku – zakłada resort. Ale bezwzględne pierwszeństwo na chodniku będzie mieć pieszy.
https://www.money.pl/gospodarka/hulajnogi-elektryczne-jak-rower-nowy-pomysl-ministerstwa-sprawiedliwosci-6542158622415424a.html
NO W KOŃCU

Poranne Plotki Biznesowe – A co powiecie na to?

Premiera Cyberpunka 2077 coraz bliżej, dlatego CD Projekt RED nieustannie podsyca nasze zainteresowanie swoją najnowszą grą, pisze Wprost Biznes. Po kolejnej prezentacji Night City Wire dowiedzieliśmy się czegoś więcej na temat uzbrojenia i historii postaci. Dorzucono też klimatyczną piosenkę i mnóstwo screenów w wysokiej jakości.
https://biznes.wprost.pl/technologie/gry/10352098/cyberpunk-2077-cd-projekt-red-zarzucil-nas-nowymi-materialami-zobaczcie-bron-jaka-trafi-w-nasze-rece.html
BĘDZIE GRANE, PYTANIE KIEDY

Zarządcy i właściciele centrów handlowych zapraszają studentów i studentki  oraz środowisko start-upowe i twórców nowych technologii na bezpłatne warsztaty design thinking, piszą Filary Biznesu. 10 sierpnia rusza nabór do programu Challenger 2.0 stworzonego przez Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji NextGenLab. Organizatorem prac jest Retail Institute. W trakcie dwutygodniowych warsztatów uczestnicy poznają od podszewki potrzeby i wyzwania stojące przed branżą handlową.
https://filarybiznesu.pl/centra-handlowe-przyszlosci-zarzadcy-rzucaja-wyzwanie-studentom/a5474
CENTRA HANDLOWE? TERAZ TO JUŻ GŁÓWNIE ZAKUPY ONLINE

Z raportu firmy CBRE „Global City Profile. Recovery and Market Outlook 2020” wynika, że Warszawa w kilku aspektach radzi sobie lepiej niż największe europejskie miasta, informuje Obserwator Gospodarczy. Pod uwagę brano kilka zmiennych jak ekonomia, transport, turystyka, powrót do biur oraz handel i rozrywka. Warszawa najlepiej radzi sobie w ekonomii, transporcie oraz handlu i rozrywce. We wszystkich tych kategoriach otrzymała notę 4. W ekonomii gorzej od Warszawy wypadło pięć miast: Frankfurt, Amsterdam, Mediolan, Sztokholm i Dublin, które dostały ocenę 3.
https://obserwatorgospodarczy.pl/gospodarka/21-europa/1459-warszawy-lepiej-radzi-sobie-w-czasie-pandemii-niz-frankfurt-i-amsterdam
CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE!

Nie wcześniej jak pod koniec 2020 roku dowiemy się, czy pierwsze szczepionki przeciwko COVID-19 są skuteczne i bezpieczne, pisze 300polityka. Na pewno na początku 2021 roku wyprodukowanych zostanie co najmniej kilkadziesiąt milionów dawek tych preparatów, a pod koniec tegoż roku.
https://300gospodarka.pl/live/dopiero-pod-koniec-2020-roku-dowiemy-sie-czy-pierwsze-szczepionki-na-covid-19-sa-skuteczne-mowi-reuters
ALE PRZECIEŻ CÓRKA PUTINA JUŻ SIĘ ZASZCZEPIŁA

Przepisy tarczy antykryzysowej 4.0 wprowadziły rozwiązanie, które każdemu kto stracił główne dochodu pozwala na zawieszenie spłaty rat kredytu na trzy miesiące, przypomina Fakt. Okazuje się, że banki niezbyt chętnie przestrzegają tego prawa i dlatego Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta rozpoczął postępowanie wyjaśniające w sprawie 26 banków!
https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/banki-utrudniaja-korzystanie-z-wakacji-kredytowych-uokik-rozpoczyna-sledztwo

A do tego wszystkiego górnicy chcą się dowiedzieć, dlaczego rząd chce zamykać kopalnie, skoro sprowadza węgiel z zagranicy.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close