BankowośćPaństwoPolska

Ukradli pieniądze i kupili złoto! Teraz grozi im 10 lat więzienia

Pięć osób zostało oskarżonych o kradzież 718 tysięcy złotych z kont firm z południowej Wielkopolski. Za pieniądze kupili 14 sztabek złota; grozi im do 10 lat więzienia – poinformował  rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp. skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko pięciu mieszkańcom województwa mazowieckiego w wieku od 29 do 60 lat.

Przestępcy ukradli pieniądze wykorzystując złośliwe oprogramowanie komputerowe, dzięki któremu włamali się na wybrane konta bankowe – powiedział rzecznik prasowy ostrowskiej prokuratury Maciej Meler.

Podczas śledztwa ustalono, że 2 lipca 2019 roku oskarżeni posłużyli się zduplikowanymi kartami SIM i za pośrednictwem internetu złamali zabezpieczenia jednego z banków. Dokonali kilkunastu wypłat na ustalony rachunek bankowy. Następnie w tym samym dniu zapłacili za 14 sztabek złota, które wcześniej zamówili, i odebrali je na terenie województwa śląskiego.

Członkowie grupy byli doskonale zorganizowani, posiadali profesjonalny sprzęt komputerowy z mobilnym dostępem do internetu, sfałszowane dokumenty tożsamości (…) i poruszali się samochodami z podrobionymi tablicami rejestracyjnymi – powiedział prokurator Meler.

W wyjaśnienie sprawy zaangażowani byli funkcjonariusze z wydziału ds. zwalczania cyberprzestępczości Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Mężczyzn zatrzymano 17 lipca na terenie kilku miejscowości w kraju i osadzono w areszcie.

Zarzucono im działania w ramach zorganizowanej grupy przestępczej i dopuszczenia się oszustw internetowych dotyczących mienia znacznej wartości; grozi im do 10 lat więzienia.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close