PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: Koronawirusowe oszustwo na Śląsku, rząd pomoże rodzinie polskiego bohatera

Poranne Plotki Biznesowe to regularnie zamieszczany cykl, dzięki któremu nie ominie cię żadna ważna i mniej ważna informacja. Prosto, przystępnie, z odrobiną humoru. Zapraszamy na kolejną porcję wiadomości, które mogły ci umknąć!

Poranne Plotki Biznesowe – Wstajesz i wiesz!

Według Billa Gatesa pandemia koronawirusa skończy się dopiero w 2021 r., pisze Komputer Świat. Dotyczy to niestety wyłącznie “bogatego świata”, bo kraje biedniejsze będą się z nią zmagać dłużej. Należąca do niego i jego żony fundacja przekazała niedawno 150 milionów dolarów na rzecz walki z pandemią, a całkowita kwota wydanych na ten cel pieniędzy sięga już 250 milionów dolarów. W wywiadzie dla magazynu Wired, Gates stwierdził, że tempo wygaszania pandemii będzie różne na całym świecie i zależne od zamożności poszczególnych państw.
https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/inne/bill-gates-podal-date-zakonczenia-pandemii-w-bogatych-krajach/wn7rmk8
STRACH POMYŚLEĆ, NA ILE POMYSŁÓW WPADNIE PRZEZ TEN CZAS RZĄD

Huk, odrzut i przyjemny zapach z lufy — to mieli poczuć mieszkańcy wszystkich powiatów w Polsce, szydzi Onet. Było wsparcie MON, były miliony złotych dofinansowania i były szumne zapowiedzi budowy strzelnicy w każdym powiecie w Polsce. Odpowiedź PiS na wybudowane przez Platformę Obywatelską “orliki” okazała się jednak całkowitym niewypałem. Ile strzelnic udało się wybudować? Odpowiedź jest krótka: ani jednej.
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/strzelnica-w-kazdym-powiecie-program-mon/5gq24sq,79cfc278
CZYM RÓŻNI SIĘ STRZELNICA PRYWATNA OD RZĄDOWEJ? ISTNIEJE.

Pięć osób zostało oskarżonych o kradzież 718 tysięcy złotych z kont firm z południowej Wielkopolski. Za pieniądze kupili 14 sztabek złota; grozi im do 10 lat więzienia – poinformował  rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp. skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko pięciu mieszkańcom województwa mazowieckiego w wieku od 29 do 60 lat.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/08/12/ukradli-pieniadze-i-kupili-zloto-teraz-grozi-im-10-lat-wiezienia/
KTOŚ TU ZA MOCNO PODJARAŁ SIĘ OSTATNIMI CENAMI ZŁOTA

PKP SA zbuduje lub zmodernizuje blisko 200 dworców, informuje Obserwator Gospodarczy. Jak podaje dla PAP rzecznik prasowy PKP SA Michał Stilger, w Programie Inwestycji Dworcowych (PID) zakończyły się inwestycje na 18 obiektach. W sumie program zakłada budowę lub modernizację blisko 200 dworców. Oprócz oddanych 18 budynków, 75 jest  w trakcie realizacji, 76 jest w trakcie projektowania, a 20 w przygotowaniu. Wartość całego programu szacowana jest na 2 mld złotych.
https://obserwatorgospodarczy.pl/transport-i-infrastruktura/28-mosty/1461-pkp-sa-zbuduje-lub-zmodernizuje-blisko-200-dworcow
OBY POSZŁO LEPIEJ NIŻ ZE STRZELNICAMI

Pandemia koronawirusa wpłynęła na wzrost płatności bezgotówkowych w małych sklepach, w szczytowym okresie niemal o 40%, piszą Filary Biznesu. Najnowsze dane dostarczone przez system M/platform wskazują, że powoli powracamy do gotówki, jednak część konsumentów na trwałe zmieniła swoje zwyczaje zakupowe i liczba transakcji realizowanych bezgotówkowo stabilizuje się na podwyższonym poziomie.
https://filarybiznesu.pl/wzrost-platnosci-bezgotowkowych-czesc-konsumentow-na-trwale-zmienila-swoje-zwyczaje/a5491
CZĘŚCIEJ PŁACIMY KARTĄ? RZĄD LUBI TO

Poranne Plotki Biznesowe – A to jeszcze nie wszystko…

„Ja po prostu tak się ubieram!”, Karolina Pajączkowska znalazła się w centrum uwagi po wtorkowym programie TVP Info, czytamy na Propolski.pl. Wdzięki prezenterki były szeroko komentowane. Wiele komentarzy na Twitterze zarzucało kobiecie, że ubiera się nazbyt wyzywająco. Co więcej, niektórzy szydzili, że kobieta słabą wiedzę musi nadrabiać wyglądem.
https://propolski.pl/to-nagranie-pajaczkowskiej-robi-w-sieci-furore/
JEDNO JEST PEWNE, TE DWA MILIARDY ZOSTAŁY DOBRZE ZAINWESTOWANE

Ośmiolatek aresztowany za uderzenie nauczycielki. Matka pozwała policję, czytamy na Fakt.pl. Mieszkanka Florydy Bianca DiGennaro złożyła pozew do sądu federalnego przeciw funkcjonariuszom policji oraz administratorom szkoły w Key West w związku z aresztowaniem jej 8-letniego syna cierpiącego na ADHD. Chłopiec miał uderzyć nauczycielkę w klatkę piersiową.
https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/osmiolatek-zostal-aresztowany-w-szkole-matka-pozwala-policje
NIE MA TO JAK WYROZUMIAŁY PEDAGOG

Amazon w Łodzi już ruszył! Centrum logistyczne poszukuje pracowników. Amazon otworzył centrum logistyczne w Łodzi. Koncern chwali się tym na swojej stronie internetowej, a chętnych zachęca stawką za godzinę oraz pakietem benefitów. W nowym centrum logistycznym w Łodzi o powierzchni przeszło 40 tysięcy metrów kwadratowych pracę znajdzie ponad setka pracowników. Koncern deklaruje, że będzie im płacił 20 złotych brutto za godzinę pracy (minimalna płaca w Polsce w 2020 roku wynosi 17 zł/h).
https://plotkibiznesowe.pl/2020/08/12/amazon-w-lodzi-juz-ruszyl-centrum-logistyczne-poszukuje-pracowniow/
TA WYŻSZA STAWKA TO Z JAKIEGOŚ SPECJALNEGO FUNDUSZU?

Filary Biznesu piszą o maseczce dla bogaczy. Izraelscy jubilerzy pracują nad najdroższą maseczką ochronną na świecie. Osłonę o wartości 1,5 mln dolarów zamówił u nich klient z USA – poinformowała w środę agencja Reutera. Wykonana z 18-karatowego złota i wysadzana ponad 3 tys. czarnych i białych diamentów maska będzie wyposażona w filtr N99 zapewniający wysoki poziom ochrony – powiedział Icchak Lewi, właściciel marki Yvel.
https://filarybiznesu.pl/maseczka-ochronna-za-15-mln-dolarow/a5492
„NIE SĄDZĘ, ŻE KLIENT BĘDZIE JEJ UŻYWAŁ W SKLEPACH, ALE JESTEM PEWIEN, ŻE UŻYJE JEJ TU I TAM” – POWIEDZIAŁ LEWI

Fakt informuje o aferze na Śląsku. Związkowcy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, przy wsparciu mieszkańców i niektórych pracowników placówki, ujawnili oszustwa stosowane przy testach na koronawirusa. Z relacji wynika, że mieszkańcom kazano wpisywać kontakt z osobą zakażoną, nawet gdy takowy nie występował. Wiele zastrzeżeń dotyczyło też sposobu wykonywania testów.
https://www.se.pl/slask/koronawirus-na-slasku-skandal-w-szpitalu-pracownicy-ujawniaja-oszustwa-przy-testach-aa-t7Y3-xckW-eHNi.html
LICZBA PANDEMIOSCEPTYKÓW WZRASTA

Poranne Plotki Biznesowe – A co powiecie na to?

Posłowie PiS chcą legalizacji łamania prawa w walce z COVID-19. O projekcie ustawy pisze Bussines Insider. Posłowie PiS chcą wprowadzić do polskiego prawa przepis, który pozwoli… łamać prawo, jeśli przestępstwo służy walce z COVID-19. Do tego sprowadza się jeden z przepisów projektu nowelizacji ustawy „covidowej” zgłoszony w Sejmie przez partię władzy.
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/poslowie-pis-chca-legalizacji-lamania-prawa-w-walce-z-covid-19-jest-projekt-ustawy
I NAGLE KAŻDE ŁAMANIE PRAWA BĘDZIE „DLA NASZEGO BEZPIECZEŃSTWA”

W Iławie odbyła się pikieta środowisk LGBT w obronie aresztowanego Michała Sz. (identyfikującego się jako Margot), pisze Propolski.pl. W pewnym momencie demonstracja została przerwana przez kibiców, a w ruch poleciały petardy. Uczestnicy wydarzenia przynieśli na ul. Niepodległości 13 tęczowe flagi. Sprowokowali tym samym reakcję kibiców i narodowców, którzy wykrzykiwali do zgromadzonych „Wypi***ć!” i chwilę potem skonfiskowali jeden z tęczowych banerów zawieszonych tuż pod wejściem do Urzędu Miasta.
https://propolski.pl/zadyma-podczas-pikiety-lgbt-kibole/

Marcin oddał życie za niemieckie dzieci. Ich rodzice nawet nie podziękowali, ujawnia Super Express. Tak bardzo chcieli ich poznać. Szczególnie tych troje dzieci, za które Marcin Kolczyński (†36 l.) oddał życie, ratując je z topieli. Zostawił żonę, osierocił własne dzieci, a niemiecka rodzina, która tyle mu zawdzięcza, nie przyjechała na pogrzeb swojego wybawcy. – Poświęcił się dla nich, a oni nawet nie podziękowali – mówi rozżalona Krystyna Kudła (63 l.), teściowa bohatera.
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/marcin-oddal-zycie-za-niemieckie-dzieci-ich-rodzice-nawet-nie-podziekowali/3bqbqr9
TO ZOSTAWIMY BEZ KOMENTARZA

Premier Morawiecki podjął decyzję: Renta dla dzieci bohatera, o tym również wspomina Super Express. Sprawa Marcina Kolczyńskiego, który kosztem własnego życia uratował trójkę obcych dzieci, wstrząsnęła całą Polską. Bohaterski mężczyzna, którego pogrzeb odbył się we wtorek, osierocił własne pociechy. Nie zostaną jednak one pozostawione bez pomocy. Zadbał o to premier Mateusz Morawiecki.
https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/premier-morawiecki-podjal-decyzje-renta-dla-dzieci-bohatera-aa-Rf8i-Yg9Y-vWiW.html
A TUTAJ WARTO RZĄD POCHWALIĆ

Onet pisze o sytuacji warszawskiego pogotowia. Ratownicy warszawskiego pogotowia alarmują, że pomimo wielomiesięcznej walki z pandemią koronawirusa wciąż nie są dostatecznie zabezpieczeni i sami kupują sprzęt, a dary od WOŚP są nieużywane. Informują także o innych problemach: przekraczaniu czasu pracy kierowców, niekorzystnym zmienianiu umów i “żenującej” podwyżce za walkę z COVID-19 w wysokości… 1 zł brutto. Szefostwo nie zgadza się z zarzutami. – Dbamy o bezpieczeństwo naszych zespołów – zapewnia.
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-warszawa-traktuja-nas-jak-mieso-armatnie-ratownicy-o-sytuacji-w-pogotowiu/wylvsgw,79cfc278
I KOMU TU WIERZYĆ

Pogoda rozpieszcza, weekend coraz bliżej. I tylko w mediach nieustannie wojna polsko-polska. No, jak się okazuje, w mediach oraz Iławie. A policja jednak bywa potrzebna. Kto by się spodziewał.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close