BankowośćEnergetykaFinanse i ubezpieczeniaGastronomiaGospodarkaHandelMediaPaństwoPolitykaPolskaPrawoRynek pracyWarszawa

Chwalimy się: Obserwator Gospodarczy i Warszawskie Plotki Biznesowe łączą siły!

Łączymy siły!

Obserwator Gospodarczy i Warszawskie Plotki Biznesowe to młode portale o tematyce gospodarczej. Postanowiły połączyć siły, by efektywniej funkcjonować na rynku i budować swój zasięg w social mediach. Efektem zawiązania naszej współpracy jest równoważne partnerstwo, na mocy którego będziemy realizować wspólną strategię.

Obserwator Gospodarczy po ponad 1,5 roku działania zbudował wysoką rozpoznawalność w social mediach i społeczności internetowej, przewyższając zasięgiem takie profile tematyczne jak wGospodarce.pl, Dziennik Gazeta Prawna, WNP.pl, czy 300Gospodarka.

Warszawskie Plotki Biznesowe są pierwszym polskim internetowym tabloidem gospodarczym, mającym na celu docieranie z tematyką biznesową, ekonomiczną, czy finansową do osób, które do tej pory trzymały się od tych zagadnień z daleka. Stąd lekka forma prowadzenia naszego portalu i redagowanych treści. Po 8 miesiącach działania, nasz portal zbudził już duże zainteresowanie społeczności internetowej.

Połączenie naszych portali skomentował Filip Lamański, założyciel i redaktor naczelny portalu Obserwator Gospodarczy:

Jeśli chce się coś zdziałać na rynku, trzeba mieć siłę przebicia. Powstanie grupy medialnej WPB Sp. z o.o. ma nam w tym pomóc. Dzięki temu łatwiej nam będzie realizować niektóre zadania, będziemy mieli większe możliwości sprzedażowe oraz inwestycyjne. Liczymy, że połączenie sił da nam jeszcze większy impuls rozwojowy. –

Spokojnie, nie “sprzedaliśmy się”

Oba portale pomimo połączenia zachowają w pełni swoją niezależność i tożsamość. Obserwator Gospodarczy pozostanie portalem o wysokiej jakości treści. Warszawskie Plotki Biznesowe posiadając unikatową widownię, będą rozwijały zasięgi wśród czytelników, którzy nie śledzą żadnych innych portali gospodarczych.

Oba serwisy funkcjonują na rynku mniej niż dwa lata, ale notują dynamiczny wzrost liczby użytkowników oraz odwiedzin na stronach.

Współwłaściciele WPB Media zauważają rosnący obecnie popyt na portale, które są otwarte na interakcje z użytkownikami, dostarczając im jednocześnie interesujących treści w nieco humorystyczny sposób. W tym trendzie widzimy nasze szanse, gdyż oba media są prowadzone w formie przystępnej dla zwykłego internauty.

W ramach grupy realizowana będzie wspólna strategia sprzedażowa i inwestycyjna, która ma zapewnić wyższe dochody i lepszą konkurencyjność wynikającą z efektu skali. Planujemy w przyszłości także fuzje z innymi podmiotami.

www.obserwatorgospodarczy.pl www.plotkibiznesowe.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close