PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: Rosyjska szczepionka na koronawirusa może być niebezpieczna, duże podwyżki dla polityków

Poranne Plotki Biznesowe to regularnie zamieszczany cykl, dzięki któremu nie ominie cię żadna ważna i mniej ważna informacja. Prosto, przystępnie, z odrobiną humoru. Zapraszamy na kolejną porcję wiadomości, które mogły ci umknąć!

Poranne Plotki Biznesowe – Wstajesz i wiesz!

Mieszkańcy narzekają: w Sopocie wzrasta poziom chamstwa turystów – czytamy na Onecie. Sopot żyje z turystyki, nie da się tego ukryć. W tym roku przeżywa prawdziwe oblężenie, bo większość Polaków postanowiła z powodu epidemii zostać w kraju. I choć mieszkańcy Sopotu zdają sobie sprawę, że w wakacje przyjedzie do nich rzesza turystów, to jednak tracą do nich cierpliwość.
https://kobieta.onet.pl/mieszkancy-narzekaja-w-sopocie-wzrasta-poziom-chamstwa-turystow/ng5xzsr
OJ CICHO, DAJĄ WAM PRZECIEŻ ZAROBIĆ, TO MOGĄ MIEĆ INNYCH GDZIEŚ, NO NIE?

Liczba nowych podań o zasiłek dla bezrobotnych w USA wyniosła 963 tysięcy w tygodniu zakończonym 8 sierpnia 2020 roku. Nowe dane podał Departament Pracy. Oznacza to spadek o 228 tysięcy wobec poprzednich zrewidowanych danych. Konsensus rynkowy wynosił 1,140 miliona wniosków.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/08/13/bezrobocie-w-stanach-zjednoczonych-przekroczylo-wazna-granice/
JUŻ SŁYSZYMY TE PRZECHWAŁKI TRUMPA

Polki chętniej rodzą na emigracji? W Wielkiej Brytanii przodują w rankingu, pisze Money.pl. Polki rodzą najwięcej dzieci wśród cudzoziemek w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie Polacy spadli w “rankingu ojców”. Te liczby trudno uzasadnić jedynie dużą grupą imigrantów z naszego kraju. Wygląda na to, że Polki faktycznie chętniej rodzą na Wyspach.
https://www.money.pl/gospodarka/polki-chetniej-rodza-na-emigracji-w-wielkiej-brytanii-przoduja-w-rankingu-6542661708626049a.html
CIEKAWE OD CZEGO TO ZALEŻY

Wiele wskazuje na to, że Polacy planujący podróż po kraju w długi weekend zapłacą więcej za paliwo, snuje swoje przypuszczenia Fakt. Chociaż złoty się umocnił i ceny w hurcie poszły w dół, to na stacjach spadków nie widać. Stacje zwiększyły swoje marże. Jak tłumaczy analityk e-petrol ceny mogą być zależne od zagęszczenia sieci stacji paliw, co oznacza większą lub mniejszą konkurencyjność. Do tego na średnią ma wpływ np. liczba stacji zlokalizowanych przy marketach, które mają niskie poziomy cen, by przyciągnąć klientów do sklepów.
https://www.fakt.pl/pieniadze/motoryzacja/ceny-paliw-na-stacjach-paliw-przed-dlugim-weekendem-14-16082020/xzqvl3w
NIE MA TAKICH PODATKÓW, KTÓRYCH NIE MÓGŁBY POKRYĆ KONSUMENT

Bezkarność urzędników? Solidarna Polska nie poprze zmian, przekonuje Rzeczpospolita. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w Sejmie projekt ustawy, który zakłada możliwość zwolnienia z odpowiedzialności karnej urzędników łamiących prawo w celu przeciwdziałania epidemii koronawirusa. Ministerstwo Sprawiedliwości z mediów dowiedziało się o zmianach w prawie, które pozwolą na bezkarność urzędników.
https://www.rp.pl/Polityka/308139906-Bezkarnosc-urzednikow-Solidarna-Polska-nie-poprze-zmian.html
KOMUNIKACJA W RZĄDZIE JAK ZWYKLE NA POZIOMIE

Poranne Plotki Biznesowe – A to jeszcze nie wszystko…

Dramatyczne wydarzenia, które obserwujemy na Białorusi, mogą skłonić jej mieszkańców do emigracji. Skorzystać może na tym polski rynek. Firmy rekrutujące pracowników ze Wschodu już czekają na Białorusinów, pisze Business Insider. W ocenie prezesa agencji zatrudnienia Personnel Service Krzysztofa Inglota polskie firmy są bardzo chętne do zatrudnienia pracowników z Białorusi, lecz dotychczas problemem była ich niewielka liczba. Według najnowszych danych GUS, na koniec ubiegłego roku w Polsce żyło ich około 105 tys.
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/niepokoje-na-bialorusi-moga-wspomoc-polski-rynek-pracy-firmy-juz-czekaja/fh8fqqj
CHODŹCIE, TU WAM POWINNO BYĆ LEPIEJ

Tui straciło przez koronawirusa już ponad miliard euro! Będący największą w świecie spółką branży turystycznej niemiecki koncern Tui poinformował w czwartek, że w swym ostatnim kwartale bilansowym od kwietnia do czerwca poniósł stratę w wysokości około 1,4 miliarda euro, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku miał 23 milionów euro zysku.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/08/13/tui-stracilo-przez-koronawirusa-juz-ponad-miliard-euro/
NO CÓŻ, CIEKAWE JAK TAM INNE BIURA PODRÓŻY

Bezpłatne konto tylko z nazwy. Tak banki robią nas w konia – czytamy na Money.pl. Opłata za samo połączenie z infolinią czy odwołanie polecenia zapłaty – to zaskakujące przykłady tego, jak bankowcy sprawiają, że niby bezpłatne konto bankowe w praktyce wcale takie nie musi być. Miłym wspomnieniem są rachunki bankowe, które były bezpłatne bez żadnych dodatkowych warunków.
https://www.money.pl/banki/bezplatne-konto-tylko-z-nazwy-tak-banki-robia-nas-w-konia-6542867868158081a.html
POZIOM SYMPATII POLAKÓW DO BANKÓW RACZEJ NIE WZROŚNIE

Podwyżki dla posłów i ministrów. Pensje 40 proc. w górę. Kaczyński dogadał się z „totalną opozycją”. Informuje SuperExpress. Dwa lata i najwyraźniej wystarczy. W 2018 roku, po aferze z nagrodami w rządzie Beaty Szydło, Jarosław Kaczyński zadecydował o zmniejszeniu wynagrodzenia posłów o 20 proc. Od tej pory parlamentarzyści wielokrotnie anonimowo narzekali na swoje pensje. Po maratonie wyborczym w latach 2019/2020 nadeszła jednak pora na filmowy “powrót do przeszłości”. W czwartek późnym wieczorem do Sejmu trafił projekt ustawy podwyższającej ich zarobki. Co więcej, podwyższone wpływy na swe konta mają otrzymać również prezydent, premier oraz ministrowie.
https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/podwyzki-dla-poslow-i-ministrow-pensje-40-proc-w-gore-kaczynski-dogadal-sie-z-totalna-opozycja-aa-LNYQ-GHB8-epph.html
BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ. IM, BO PRZECIEŻ NIE NAM

Nasz ból jest mniejszy niż większości państw Unii, czytamy w nagłówku Rzeczpospolitej. Pandemia obeszła się z Polską i innymi gospodarkami Europy Środkowo-Wschodniej stosunkowo delikatnie. To wynik właściwej strategii walki z kryzysem, ale pomógł też przypadek. Jak oczekują przeciętnie ekonomiści ankietowani przez „Parkiet”, ta podstawowa miara aktywności w polskiej gospodarce załamała się o 8,4 proc. rok do roku. Na tle innych państw UE, z których wiele już przedstawiło dane za II kwartał, byłby to bardzo dobry wynik. Jeszcze płytszej recesji doświadczyły m.in. Litwa oraz Szwecja, ale gospodarka Niemiec skurczyła się w I półroczu o niemal 12 proc., Francji o 19 proc., a Hiszpanii o niemal 23 proc.
https://www.rp.pl/Dane-gospodarcze/308139903-Nasz-bol-jest-mniejszy-niz-wiekszosci-panstw-Unii.html
TAKIE NASZE SZCZĘŚCIE W NIESZCZĘŚCIU

Poranne Plotki Biznesowe – A co powiecie na to?

Kilka dni temu Władimir Putin ogłosił całemu światu, że Rosjanie mają gotową szczepionkę na koronawirusa. Teraz jednak jeden z czołowych członków Komisji Etyki rosyjskiego Ministerstwa Zdrowia podał się do dymisji. Właśnie z powodu szczepionki, czytamy na o2.pl. Władimir Putin zaskoczył świat ogłaszając, że Rosjanie jako pierwsi opracowali szczepionkę na koronawirusa. Putin twierdzi także, że są już pierwsi zaszczepieni, a wśród nich jego córka. Jednak coraz więcej specjalistów z całego świata wyraża swoje wątpliwości co do bezpieczeństwa rosyjskiej szczepionki. Rosyjska szczepionka przeciwko koronawirusowi nosi nazwę Sputnik V. Szybka rejestracja szczepionki była możliwa tylko dzięki temu, że nie przeszła jeszcze trzeciej fazy badań klinicznych.
https://www.o2.pl/informacje/szczepionka-na-koronawirusa-rosyjski-ekspert-nie-skonczylismy-pracy-6542673703197216a
CIEKAWE CO NA TO CÓRKA PUTINA

Cyfrowa ochrona przed wirusem. Już ponad 500 tysięcy osób używa aplikacji ProteGO Safe, informuje Polskie Radio. Ponad pół miliona osób korzysta z aplikacji ProteGO Safe, która informuje o kontakcie z koronawirusem – podało Ministerstwo Cyfryzacji w komunikacie. Resort wskazuje, że aplikacja będzie tym skuteczniejsza w powstrzymywaniu pandemii, im więcej osób ją zainstaluje.
https://polskieradio24.pl/42/273/Artykul/2564520,Cyfrowa-ochrona-przed-wirusem-Juz-ponad-500-tysiecy-osob-uzywa-aplikacji-ProteGO-Safe
RZĄD ZAPEWNIA, ŻE NASZE DANE BĘDĄ BEZPIECZNE, HMM…

Odżywa rynek pracownika. Pewnych specjalistów bardzo trudno znaleźć, przekonuje Business Insider. Załamanie wywołane koronawirusem, widoczne na rynku pracownika jeszcze dwa, trzy miesiące temu, powoli mija. Odmrażanie gospodarki znacznie ożywiło rynek pracy, który powoli zaczął wracać do sytuacji sprzed pandemii.
https://businessinsider.com.pl/firmy/sytuacja-na-rynku-pracy-sie-poprawia-jakich-specjalistow-szukaja-pracodawcy/x51c8cj
ZAKAŻEŃ WIĘCEJ, ALE WSZYSTKO I TAK ODŻYWA, BRAWO RZĄD, BRAWO JACEK SASIN

Minister pytany o drogie jabłka: „Kto panu każe te jabłka kupować?” – pisze Fakt. Ceny jabłek osiągnęły w tym roku rekordowe poziomy. Zdarza się, że kilogram kosztuje prawie 13 zł. „Jeżeli kupiec przesadza, jest złodziejem, który chce pana oszukać i życzy sobie za jabłka po 12 zł, które u rolnika kosztują 50 gr czy złotówkę, to pan się daje nabijać” – powiedział minister Ardanowski.
https://www.fakt.pl/pieniadze/zakupy/minister-ardanowski-pytany-o-drogie-jablka-odpowiada-kto-panu-kaze-te-jablka-kupowac/kmghbhy
W ZASADZIE MA RACJĘ

Dzieje się! Znana europosłanka Magdalena A. oskarżona! Poważny zarzut prokuratury – taki nagłówek czytamy na stronie SuperExpressu. Magdalena A. jest jedną z najbardziej znanych europosłanek Koalicji Obywatelskiej, mimo, że reprezentuje Polskę w Brukseli dopiero od zeszłego roku. Żona zmarłego prezydenta Gdańska właśnie znalazła się jednak w dużych tarapatach. Jak dowiedziała się PAP w Prokuraturze Krajowej, przeciwko Magdalenie A. (oraz czterem innym osobom, w tym jej matce) skierowano do sądu akt oskarżenia! Eurodeputowanej zarzuca się składanie fałszywych zeznań podatkowych.
https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/dzieje-sie-znana-europoslanka-magdalena-a-oskarzona-powazny-zarzut-aa-JrkR-x47M-u3Fs.html
TERAZ PEWNIE ZACZNIE SIĘ ZASŁANIANIE IMMUNITETEM

Nadszedł upragniony piątek. Warto śledzić jednak działania rządu – oprócz podwyżek dla polityków w życie wejść może niebezpieczna ustawa dotycząca walki z koronawirusem. Ech, przynajmniej dziś Liga Mistrzów, a w niej Robert Lewandowski!

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close