ŚwiatTechnologieTelekomunikacja

Apple pobił kolejny rekord! Jego wartość robi wrażenie

Apple stał się pierwszą amerykańską spółką o kapitalizacji 2 bilionów dolarów. Koncernu nie dotknął w znaczącym stopniu szalejący na świecie kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa.

Apple stał się pierwszą amerykańską spółką o kapitalizacji 2 biliony dolarów – informuje GW. Gigant tym samym wyprzedził koncern paliwowo-olejowy Saudi Aramco.

Saudyjska spółka osiągnęła kapitalizację na poziomie 2 biliony dolarów tuż po giełdowym debiucie. Jednak trwający kryzys sprawił, że Saudi Aramco “skurczyło się” do poziomu 1,8 biliona dolarów.

Apple odebrał tytuł najcenniejszej spółki giełdowej saudyjskiemu koncernowi. Jak podaje “GW”, kryzys nie uderzył w giganta – pomimo że również zdecydował się on na zamykanie części sklepów.

Wbrew pozorom, pandemia koronawirusa podziała stymulująco na wyniki koncernu. Zamknięcie w domach, praca i edukacja zdalna sprawiła, że sprzedaż sprzętu informatycznego wzrosła.

W ostatnim kwartale wyniki Apple’a wyglądały obiecująco. Spółka informatyczna zanotowała 11 miliardów dolarów zysku i niemal 60 miliardów dolarów przychodu.

Źródło: money.pl 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close