HandelPolskaRynek pracy

Zwolnienia grupowe w Carrefourze. Pracę straci 400 menadżerów!

Carrefour zwolni około 400 menadżerów. Powodem są zmiany organizacyjne we francuskiej sieci marketów spożywczych.

Sieć sklepów jest na półmetku realizacji strategii zaplanowanej na lata 2018 – 2022. Carrefour przyśpiesza proces decyzyjny w interakcji z klientami, spłaszczy swoje struktury i zmniejszy hierarchiczność organizacji. We francuskich marketach powstaną nowe stanowiska doradców klientów, którzy staną się lokalnymi ambasadorami transformacji żywieniowej Carrefour w Polsce.

Planowane uproszczenie i płaska struktura oznaczają zmiany dla wszystkich pracowników sklepów i centrali firmy. Natomiast przewidywane jest odejście około 3 procent pracowników (na zasadach zwolnienia grupowego). Stanowi to około 400 osób spośród kadry menedżerskiej średniego szczebla w hipermarketach – czytamy w komunikacie prasowym sieci marketów Carrefour.

Realizowany obecnie etap strategii obejmuje uproszczenie struktur i procesów zarówno w sklepach oraz centrali firmy. Lecz także dostosowanie, jak i rozwój nowych kompetencji pracowników. W komunikacie prasowym nie został podany czas, w jakim francuska sieć zamierza zwolnić pracowników.

W ostatnim czasie również inna popularna marka odzieżowa – Mark&Spencer – ogłosiła, iż w ciągu najbliższych 3 miesięcy zamierza zwolnić 7 tysięcy osób, czyli blisko 9 procent wszystkich zatrudnionych w sklepach pracowników.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close