PolskaRynek pracyTransport

PKP Cargo planuje dalszą redukcję etatów

Grupa PKP Cargo, która w ciągu roku zmniejszyła zatrudnienie o blisko 800 osób do 23.003 osób, planuje w III kw. dalszą jego redukcję – poinformował podczas telekonferencji prezes spółki Czesław Warsewicz .

Prowadzimy proces dostosowywania ilości zatrudnienia do zmieniających się warunków rynkowych.(…) Na koniec czerwca zmniejszyliśmy zatrudnienie o blisko 800 osób, w trzecim kwartale ten proces będzie dynamizowany – powiedział prezes.

Na koniec czerwca 2020 roku zatrudnienie w grupie spadło do 23.003 osób z 23.787 osób rok wcześniej. Pod koniec 2019 roku zatrudnienie w grupie wynosiło 23.571 osób.

W samym PKP Cargo zatrudnienie na koniec czerwca zmniejszyło do 16.779 osób z 17.384 przed rokiem. Na koniec 2019 roku zatrudnienie w spółce wyniosło 17.140 osób.

W ramach zawartego ze związkami zawodowymi PKP Cargo porozumienia od czerwca do końca sierpnia obowiązuje 10 proc. zmniejszenie czasu pracy i wynagrodzenia.

Warsewicz powiedział, że zarząd rozmawia ze stroną społeczną, czy zmniejszenie wymiaru pracy i wynagrodzenia będzie kontynuowane. Spółka przekaże informację w tej sprawie.

Prezes poinformował w czwartek, że w grupie dotychczas odnotowano kilkanaście przypadków koronawirusa, ale nie wpłynęło to na jej funkcjonowanie.

Grupa PKP Cargo, które miała 191,9 mln zł straty netto w I półroczu 2020 roku, spodziewa się poprawy przewozów i wyników w II półroczu br. –  poinformował również Czesław Warsewicz.

Źródło: bankier.pl 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close