GospodarkaHandelPolska

Świetne wyniki sieci supermarketów Dino

Zysk netto sieci supermarketów Dino wyniósł w drugim kwartale 148 mln zł i był o 40 proc. wyższy niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Od kwietnia do czerwca powstało 68 nowych sklepów.

W całym pierwszym półroczu 2020 roku zysk netto sieci wyniósł prawie 252 mln zł i był 46 proc. wyższy niż rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Przychody Dino w drugim kwartale wyniosły 2,4 mld zł i były o 27 proc. wyższe niż w analogicznym kwartale rok temu. Natomiast w całym pierwszym półroczu przychody wzrosły o 34 proc. do prawie 4,7 mld zł.

Znacząca poprawa przychodów jest wynikiem rozwoju sieci sklepów Dino o nowe placówki oraz wzrostu przychodów w istniejących sklepach (like for like, LfL)” – czytamy w raporcie. Wzrost sprzedaży LfL wyniósł w półroczu o 13,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej, natomiast w drugim kwartale o 7,8 proc.

Jak tłumaczy Dino, niższa dynamika sprzedaży LfL w drugim kwartale wynikała z restrykcji nałożonych przez rząd w związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce i dotyczących przemieszczania się ludności oraz działalności sklepów.

Sieć Dino tworzą 1302 sklepy o łącznej powierzchni sali sprzedaży 505 tys. m kw. Większość sklepów ma powierzchnię sprzedaży ok. 400 m kw.. W drugim kwartale uruchomionych zostało 68 nowych sklepów Dino. Łącznie w pierwszym półroczu otwarte zostały 84 nowe sklepy.

Świeże produkty, w tym mięso, wędliny i drób, odpowiadały za nieco ponad 39 proc. sprzedaży w sieci Dino, zarówno w drugim kwartale jak i w całym półroczu. Natomiast produkty spożywcze suche, napoje, alkohol i papierosy stanowiły nieco ponad 47 proc. sprzedaży.

Zarząd Dino ocenia, że na działalność grupy w kolejnych kwartałach tego roku będą miały wpływ: tempo otwierania nowych sklepów przez Dino, zmiany w poziomie wydatków na konsumpcję wywołane zmieniającą się sytuacją gospodarczą, sytuacja epidemiologiczna w Polsce, dynamika cen towarów i usług konsumpcyjnych.

Mimo że ostatnio sporo mówi się o wzroście bezrobocia, Dino wśród zagrożeń i ryzyk wymienia wymagającą sytuację na rynku pracy, która może niekorzystnie wpłynąć na działalność sieci.

Źródło: money.pl 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close