HandelPolskaTransport

Dino zarejestrował działalność pocztową! Czy ominie zakaz handlu?

Dino zarejestrowało zmiany w statucie i może realizować już m.in. działalność pocztową i kurierską. Wydarzenie to może być wstępem do przekształcenia niektórych sklepów sieci w placówki pocztowe, co np. mogłoby pozwolić na ominięcie zakazu handlu w niedzielę.

Zarząd Dino Polska S.A. informuje, że w dniu 21 sierpnia 2020 r., Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego dokonał rejestracji zmiany w statucie Spółki uchwalonej przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki w dniu 2 lipca 2020 r. w uchwale nr 20/7/2020 – podało Dino w raporcie bieżącym.

Wspominana zmiana rozszerza zakres, w którym może działać spółka. Do przedmiotu działalności spółki dopisane zostaną następujące punkty:

  • 52.21.Z Działalność usługowa wspomagająca transport lądowy,
  • 52.24.C Przeładunek towarów w pozostałych punktach przeładunkowych,
  • 52.29.A Działalność morskich agencji transportowych,
  • 52.29.C Działalność pozostałych agencji transportowych,
  • 53.20.Z Pozostała działalność pocztowa i kurierska,
  • 64.99.Z Pozostała finansowa działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych,
  • 79.12.Z Działalność organizatorów turystyki”.

Szczególnie ciekawy wydaje się zapis dotyczący “działalności pocztowej i kurierskiej“. Przypomnijmy, że to właśnie dzięki statusowi placówki pocztowej w niedziele niehandlowe otwarte mogą pozostawać np. sklepy sieci Żabka. Zmiana statutu daje także Dino możliwość przekształcenia swoich sklepów w placówki pocztowe. To mogłoby pomóc w ominięciu przepisów o zakazie handlu w niedzielę.

Warto dodać, że sama spółka póki co nie komunikowała chęci przeprowadzenia takiej operacji, gdyby jednak zamierzała pójść w tym kierunku, opisywana wyżej zmiana w statucie byłaby niezbędnym pierwszym krokiem. Sam zapis może jednak zostać wykorzystany także np. do rozszerzenia oferty o odbiór paczek w dni handlowe. W tym kontekście na uwagę zasługują także inne punkty, które pokazują, że Dino dzięki zmianom w statucie zyska spore pole do świadczenia dodatkowych usług w swoich marketach.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close