PaństwoPolitykaPolskaTurystyka

Gdzie Polacy jeździli dzięki bonowi turystycznemu? Królowały Zakopane i Bałtyk

Na wakacje z bonem

Polski Bon Turystyczny cieszy się ogromnym zainteresowaniem Polaków. ZUS podał, że do tej pory aktywowano go już 716 tysięcy razy, czyli 17% z przygotowanych 4 milionów bonów. Suma płatności za ich pomocą przekroczyła już 100 milionów złotych. Oficjalnych danych na temat kierunków podróży Polaków nadal nie ma, ale nieoficjalnie wiemy gdzie nasi rodacy jeździli najczęściej dzięki bonowi.

Serwis nocowanie.pl, za pomocą którego można zarezerwować wakacyjny wyjazd, przeprowadził badanie poświęcone tegorocznym wakacjom i wykorzystaniu Polskiego Bonu Turystycznego. Wiele osób obawiało się, że pojawienie się tego świadczenia spowoduje, że wzrosną ceny w hotelach i miejscach z noclegami. Okazuje się jednak, że aż 56% właścicieli zostało przy dotychczasowych stawkach, 24% je obniżyło, a jedynie 17% zwiększyło lub zróżnicowało swoje ceny. W niektórych obiektach pojawiły się także specjalne promocje, które pozwoliły im na sprzedaż wolnych miejsc.

Z danych portalu wynika, że obiekty noclegowe, które akceptowały płatność bonem 500+ cieszyły się kilkukrotnie większym zainteresowaniem niż inne. Jak podaje serwis w informacji prasowej, miejsca te można łatwo znaleźć na ich stronie, bo zostały wyróżnione specjalną odznaką.

Najpopularniejszym terminem, o jaki pytali beneficjenci bonu, były dni pomiędzy 14 a 16 sierpnia. W tym czasie przypadał przedłużony weekend, więc Polacy chętniej organizowali rodzinne wyjazdy, które opłacali pieniędzmi z bonu 500+.

Z danych serwisu widać też, że jest spore zainteresowanie terminami we wrześniu. Korzystają z nich głównie rodzice dzieci najmłodszych, które nie mają jeszcze obowiązku szkolnego.

Dokąd z bonem?

W serwisie można złożyć rezerwację w ponad 2,7 tys. obiektów, które akceptują bon turystyczny. Na podstawie decyzji swoich użytkowników serwis sporządził listę najchętniej wybieranych miejsc, do których Polacy jadą, by wykorzystać bon.

Najchętniej wybieranym miejscem na wakacje z bonem było Zakopane. Poza górami królował oczywiście Bałtyk. W pierwszej piątce oprócz Zakopanego znalazły się Władysławowo, Łeba, Mielno i Krynica Morska. Na kolejnych miejscach również są miejscowości nadmorskie, ale znalazły się również miejscowości z zachodniej i wschodniej Polski. I tak oto na 6 miejscu znalazł się Karpacz, a na 18. Szklarska Poręba. Sporym zaskoczeniem może być także Okuninka, która raczy turystów regionem Jeziora Białego.

Fot. Nocowanie.pl

Źródło: Fakt

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close