BankowośćPolskaPrawo

Poważna awaria w mBanku! Klienci mogli zalogować się na cudze rachunki!

Poważna awaria

O poważnej awarii w mBanku pierwszy poinformował serwis Zaufana Trzecia Strona. Okazało się, że klienci zakładający nowe rachunki w mBanku uzyskali dostęp do już istniejących cudzych kont. Co więcej, prawowici właściciele kont je stracili.  Z informacji serwisu wynikało, że takich przypadków było co najmniej kilka co wskazuje na to, że zawinił nie pojedynczy błąd człowieka, tylko raczej usterka techniczna systemu.

W miniony weekend mBank przeprowadzał prace techniczne, przez co przez dłuższy czas dostęp do jego usług był ograniczony. Takie prace i przerwy to raczej nic nadzwyczajnego, ale parę godzin później instytucja zmagała się z awarią systemu wnioskowego. Usterkę, która zbiegła się w czasie z problemem opisanym przez serwis ZTS, usunięto po godz. 21. Z nieoficjalnych informacji wynika, że sprawy te mają ze sobą związek.

mBank potwierdza

We wtorek po południu mBank potwierdził, że opisywana awaria miała miejsce. Na Twitterze mBank poinformował, że problem dotyczył około 100 osób. W piśmie przesłanym portalowi Business Insider było to już ,,niespełna 200 klientów”.

Niespełna 200 klientów wskutek błędu mogło zalogować się na rachunek innej osoby. Ograniczyliśmy dostęp do tych rachunków. Pieniądze klientów są bezpieczne, a bank bierze odpowiedzialność za konsekwencje tej sytuacji. Kontaktujemy się z każdą osobą, której dotyczy problem. Zarówno z tymi, którzy mogli się na cudze konta zalogować jak i tymi, do których te konta należą. Podjęliśmy wszystkie działania, których wymaga od nas prawo, interes i bezpieczeństwo klientów. Bardzo przepraszamy wszystkich klientów, których ten problem dotknął.

ęśąćż

To nie jedyna wpadka mBanku w ostatnim czasie. Na początku sierpnia klienci mBanku otrzymali serię losowych testowych powiadomień. Trzy powiadomienia push o treści: „ęśąćż”, „test wiadomości push” i „Życzymy miłego dnia” trafiły do tysięcy osób, które mają konta w tym banku. Okazało się, że błąd systemu spowodował też zawieszanie się aplikacji mBanku. Apelowano, by nie otwierać powiadomień, ponieważ to powodowało jej zawieszanie się i obciążenie systemu.

mBank postanowił skorzystać z chwili sławy i przypomniał internautom o wpadce zmieniając na chwilę swoje logo. Ciekawe czy po najnowszej też zmienią…

Źródło: Business Insider

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close