Kultura i sztukaPaństwoPolitykaPolska

Premier ogłosił program “Pod biało-czerwoną”. Rząd sfinansuje gminom… maszty na flagi Polski

Nowy pomysł rządu

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w Tychach nowy rządowy projekt „Pod biało-czerwoną” . Zakłada on sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Mieszkańcy muszą tylko zebrać wymaganą ilość podpisów w tej sprawie. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców. Jak przekonywał Morawiecki:

To program dla wszystkich gmin, wszystkich powiatów w Polsce. “Pod biało-czerwoną” to propozycja dla wszystkich gmin, żeby wszędzie stawiać maszty, wysokie maszty dla uczczenia naszych rocznic, setnej rocznicy niepodległości, Bitwy Warszawskiej, które niech świadczą o tym, że polskość to jest wielka, wspaniała wartość, że polskość, to jest solidarność, polskość to wolność, a biało-czerwona flaga niech łączy.

Maszty za głosy

Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 r. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.  Aby wziąć udział w akcji, gmina musi zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą serwisu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy.

Mieszkańcy gmin będą mogli podpisywać petycję umożliwiającą złożenie wniosku o sfinansowanie budowy masztów. Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę podpisów online za pomocą tego serwisu. Pod petycją o zakup masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą się podpisywać jej mieszkańcy.

W gminach do 20 tys. mieszkańców musi to być przynajmniej 100 podpisów, w gminach do 100 tys. mieszkańców – przynajmniej 500 podpisów, a w gminach powyżej 100 tys. mieszkańców – przynajmniej 1000 podpisów.

W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę podpisów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidywany jest udział prezesa Rady Ministrów w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie.

Źródło: Onet

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close