PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: Kim Dzong Un żyje i ostrzega przed koronawirusem, Szumowski odpoczywa na Kanarach

Poranne Plotki Biznesowe to regularnie zamieszczany cykl, dzięki któremu nie ominie cię żadna ważna i mniej ważna informacja. Prosto, przystępnie, z odrobiną humoru. Zapraszamy na kolejną porcję wiadomości, które mogły ci umknąć!

Poranne Plotki Biznesowe – Wstajesz i wiesz!

Jako minister zachęcał do urlopów w Polsce. Po rezygnacji Szumowski „przyłapany” na Kanarach, naśmiewa się Wprost. Co zmienia posada ministra? Spojrzenie na wakacje i stosowanie się do własnych zaleceń. Łukasz Szumowski zachęcał do spędzenia urlopu w Polsce ze względu na epidemię, a po rezygnacji ruszył wypoczywać na Wyspach Kanaryjskich. Łukasz Szumowski przestrzegał przed wakacjami poza Polską ze względu na koronawirusa. Jak mówił, wyjeżdżając za granicę, podejmujemy pewne ryzyko, ponieważ może dojść do zamknięcia lotnisk czy wprowadzenia dodatkowych obostrzeń.
https://www.wprost.pl/polityka/10356559/jako-minister-zachecal-do-urlopow-w-polsce-po-rezygnacji-szumowski-przylapany-na-kanarach.html
PEWNIE NA KANARACH LEPIEJ ODSYPIA SIĘ NIEPRZESPANE NA RZECZ OJCZYZNY NOCE

Ostatnie godziny spokoju. Kim Dzong Un szykuje się na katastrofę, czytamy na o2.pl. W sierpniu obywatele Korei Północnej musieli zmierzyć się z klęską żywiołową, przez którą ucierpiało setki tysięcy obywateli. W kraju pojawiły się deszcze monsunowe (zwane changma), dające obfite opady, co zwiększyło poziom wód wewnątrz i na obrzeżach kraju. Woda zniszczyła uprawy, co wywołało kryzys w rolnictwie, a wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek problemów kraju Kima. Do Korei Północnej właśnie zbliża się tajfun Bavi.
https://www.o2.pl/informacje/szykuja-sie-na-katastrofe-kim-dzong-un-zwolal-zebranie-6547125155900096a
POWODZIE, WICHURY, TAJFUNY, ALE KIM JEDNAK ŻYJE

Premier ogłosił program „Pod biało-czerwoną”. Rząd sfinansuje gminom… maszty na flagi Polski. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w Tychach nowy rządowy projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Mieszkańcy muszą tylko zebrać wymaganą ilość podpisów w tej sprawie. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/08/25/premier-oglosil-program-pod-bialo-czerwona-rzad-sfinansuje-gminom-maszty-na-flagi-polski/
ALEŻ BĘDZIE PATRIOTYCZNIE

Konsumenci spodziewają się wyższej inflacji, piszą Filary Biznesu. Najnowsze, sierpniowe badania Głównego Urzędu Statystycznego wskazują na przesunięcie oczekiwań konsumentów w kierunku nieco wyższej inflacji w Polsce niż miało to miejsce jeszcze w ubiegłym miesiącu. Ocena zmian cen konsumpcyjnych w ciągu najbliższych 12 miesięcy przedstawia odczucia konsumentów w zakresie przewidywanego tempa zmian cen towarów i usług konsumpcyjnych w okresie najbliższych miesięcy. Wskaźnik ten przyjmuje wartości od -100 do +100.
https://filarybiznesu.pl/konsumenci-spodziewaja-sie-wyzszej-inflacji/a5695
KONSUMENCI WIEDZĄ, W JAKIM ŚWIECIE ŻYJĄ

BlackBerry powraca, informuje Rzeczpospolita. Kultowa marka i jeden z pionierów branży komórkowej miała odejść w zapomnienie. „Jeżynka” jednak nie zginie – szansę chce jej dać firma z Austin w Teksasie. Logo BlackBerry ponownie pojawi się na smartfonie. I, aby tradycji stało się zadość, słuchawka zostanie wyposażona w znak rozpoznawczy tej marki – fizyczną klawiaturę QWERTY.
https://cyfrowa.rp.pl/gadzety/51363-blackberry-powraca-tajemnicza-firma-z-teksasu
FIZYCZNA KLAWIATURA W 2020? NO ZOBACZYMY

Poranne Plotki Biznesowe – A to jeszcze nie wszystko…

Gigantyczna dziura w budżecie państwa. Samorządy masowo tną wydatki, czytamy na stronie Business Insider. Samorządy masowo tną wydatki i wprowadzają drastyczne programy oszczędnościowe. Gdyby tego nie robiły, ich długi urosłyby do gigantycznych rozmiarów. Minister finansów, nowelizując budżet na ten rok, nie zdradził żadnych szacunków dotyczących spodziewanego deficytu jednostek samorządu terytorialnego, te jednak – w obawie przed przekroczeniem budżetu – indywidualnie wdrożyły znaczne ograniczenia.
https://businessinsider.com.pl/finanse/samorzadowcy-robia-wszystko-aby-ograniczyc-dziure-we-wlasnych-finansach/vn2fl2m
O, ZNÓW RZĄD BĘDZIE MÓGŁ ZRZUCIĆ WSZYSTKO CO ZŁE NA SAMORZĄDY

Koniec covidowych bonusów do wynagrodzeń w Amazonie! Amazon wykazując zrozumienie dla trudności pracy w czasie epidemii, przyznał zatrudnionym bonus wynoszący dodatkowe cztery złote za godzinę pracy. Jednak mimo rosnących zakażeń pracodawca postanowił wycofać wsparcie, o które zabiega Inicjatywa Pracownicza. Związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza podał w stanowisku, że praca w magazynach Amazon w czasie koronawirusa wiąże się z ryzykiem dla pracowników oraz ich rodzin.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/08/25/koniec-covidowych-bonusow-do-wynagrodzen-w-amazonie/
GŁUPIO ZNÓW PROSIĆ LUDZI O WSPARCIE NA ZRZUTCE?

Brytyjski rząd zmienił zdanie. Będzie zakrywanie twarzy w szkołach, czytamy na Wprost Biznes. Dosyć nieoczekiwanie brytyjski rząd zmienił zdanie w sprawie maseczek w szkołach. Na terenach, gdzie są dodatkowe restrykcje związane z koronawirusem uczniowie liceów będą nosić maseczki. Dyrektorzy pozostałych szkół średnich będą mieli wolną rękę w kwestii decyzji o wprowadzeniu obowiązku zasłaniania twarzy. W obu przypadkach wytyczne dotyczą tylko korytarzy i innych przestrzeni wspólnych, a nie sal lekcyjnych.
https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/na-swiecie/10356536/brytyjski-rzad-zmienil-zdanie-bedzie-zakrywanie-twarzy-w-szkolach.html

Kim Dzong Un żyje i ostrzega przed COVID-19, pisze Rzeczpospolita. Po spekulacjach dotyczących stanu zdrowia Kim Dzong Una i doniesień o rzekomym zapadnięciu w śpiączkę, północnokoreańskie media pokazały w środę najwyższego przywódcę na posiedzeniu komitetu Partii Robotniczej. Jest cały, zdrowy i ostrzega przed koronawirusem.
https://www.rp.pl/Korea-Polnocna/200829568-Kim-Dzong-Un-zyje-i-ostrzega-przed-Covid-19.html
ŻYJE, OSTRZEGA, MÓWI BY NA SIEBIE UWAŻAĆ, TO MUSI BYĆ ŚWIETNY GOŚĆ

Polacy coraz częściej korzystają z BLIKA. Za co go cenią? – zastanawia się Super Express. Blisko 100 mln transakcji i 5,5 mln aktywnych użytkowników może się pochwalić Blik. Dziś już blisko co drugi użytkownik bankowych aplikacji mobilnych w Polsce płaci BLIKIEM. Polski Standard Płatności, operator systemu BLIK sprawdził, ile osób aktywnie korzysta z szybkich płatności mobilnych. Na koniec drugiego kwartału BLIKA wybierało 5,42 mln osób. To 67 proc. więcej niż rok wcześniej. Prawie połowa wszystkich osób, które mają bankowe aplikacje mobilne decyduje się na tę formę płatności.
https://superbiz.se.pl/wiadomosci/polacy-coraz-czesciej-korzystaja-z-blika-za-co-go-cenia-aa-417j-k7ZC-jT17.html
MIMO WSZYSTKO NIE MA TO JAK GOTÓWKA

Poranne Plotki Biznesowe – A co powiecie na to?

Cejrowski proponuje Cichanouskiej poparcie w zamian za “zwrot ziem polskich”, pisze Donald.pl. Wojciech Cejrowski od początku protestów na Białorusi komentuje sytuację na antenie Radia Wnet. W jednej z ostatnich rozmów stwierdził, że w jego ocenie Polska nie ma żadnego interesu w popieraniu zmian, ponieważ “nie jest to rewolucja antyrosyjska”. Jego zdaniem powstanie państwa demokratycznego spowoduje że “na długi czas pojawi się tam bałagan”, a to “nie leży w interesie Polski”.
https://www.donald.pl/artykuly/HK6grGoL/cejrowski-proponuje-cichanouskiej-poparcie-w-zamian-za-zwrot-ziem-polskich
CZY KTOŚ MOŻE ZWRÓCIĆ PANU CEJROWSKIEMU PIĄTĄ KLEPKĘ?

Brytyjska armia planuje ogromne zmiany. Może zrezygnować z czołgów, informuje Onet. Brytyjska armia rozważa radykalne zmiany w swojej strukturze, działaniu i wyposażeniu. Wśród największych zmian znajduje się rezygnacja z czołgów i ciężkich pojazdów opancerzonych. Posunięcie to ma na celu obniżenie kosztów i skupienie się na sferze cyberbezpieczeństwa – podaje brytyjski “Times”. Szefowie brytyjskich sił zbrojnych opracowali i przedstawili plany rezygnacji z czołgów w ramach najnowszej propozycji modernizacji sił zbrojnych Zjednoczonego Królestwa. Jednocześnie pozwoliłoby to Brytyjczykom na skupienie się na innych zasobach wojskowych przed pojazdami opancerzonymi. Rozwiązaniem może okazać skupienie się na lotnictwie oraz cyberbezpieczeństwie.
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/brytyjska-armia-planuje-ogromne-zmiany-moze-zrezygnowac-z-czolgow/6tdllpc,79cfc278
A PRZECIEŻ PRZYSZŁOŚCIĄ JEST WOT

Rząd zajmie się nowelizacją budżetu, piszą Filary Biznesu. Rząd planuje, że łączne potrzeby pożyczkowe netto wyniosą w tym roku 103,34 mld zł wobec 23,52 mld zł zakładanych w ustawie; finansowanie krajowe ma być na poziomie 115,02 mld zł, a zagraniczne będzie ujemne i wyniesie 11,68 mld zł – napisano w uzasadnieniu do nowelizacji budżetu na rok 2020. Nowelizacja o tegorocznej ustawy budżetowej została we wtorek, wraz z uzasadnieniem, opublikowana na internetowej stronie Sejmu.
https://filarybiznesu.pl/rzad-zajmie-sie-nowelizacja-budzetu-przedstawiono-jej-uzasadnienie/a5701

5 sierpnia MEN ogłosił, że dzieci wracają od września do szkół i nie będzie już edukacji zdalnej. Wyniki sklepów internetowych pokazują, że rodzice spodziewali się takiego obrotu sprawy na miesiąc wcześniej, stwierdza Super Express. Zakupy artykułów szkolnych wystrzeliły w górę już w lipcu. Wyprawka szkolna to zdaniem analityków CBOS koszt przekraczający kwotę 1000 zł. Nic dziwnego, że wiele gospodarstw domowych rozkłada go na raty i kompletowanie przyborów na wrzesień zaczyna już wcześniej.
https://superbiz.se.pl/wiadomosci/wyprawka-szkolna-2020-juz-dawno-kupiona-w-sieci-aa-itNf-tZ3r-vmys.html
WYSTARCZY DWA RAZY ODŁOŻYĆ ŚRODKI Z 500 PLUS

Nowy rok szkolny coraz bliżej, więc coraz więcej uczelni ogłasza… edukację zdalną. Mimo wszystko studenci na pewno się dostosują.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close