PaństwoPolitykaPolskaTurystykaZdrowie i medycyna

Szumowski poleciał sobie na Kanary. To jak z tymi wakacjami w dobie pandemii?

Wakacje na rajskiej wyspie

Jak informuje SuperExpress, były minister zdrowia Łukasz Szumowski postanowił dokończyć swoje przerwane wakacje. Tym razem jednak nie odpoczywał z rodziną na Suwalszczyźnie tylko poleciał… na Wyspy Kanaryjskie. Szumowski wypoczywa w Morro Jable na wyspie Fuerteventura.

Informacja wywołała spore oburzenie, ponieważ jeszcze niedawno Szumowski, pełniąc jeszcze funkcję ministra zdrowia przekonywał żeby nie jeździć za granicę. Co więcej, internauci przypominają słowa Szumowskiego o tym, że przez pandemię powinniśmy zapomnieć o wakacjach, które znamy.

O takich wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Nie ma żadnych danych naukowych, które mówią, że epidemia wygaśnie latem. Na świecie, gdzie temperatury są dużo wyższe, niż w Polsce, wirus jest obecny. Z epidemią będziemy borykać się przez rok. Tyle w mojej ocenie będzie trwała epidemia.

Zakaz lotów do i z Hiszpanii

Sytuacja epidemiczna w Hiszpanii jest niepokojąca, choć warto zaznaczyć, że rozwój epidemii przebiega w różny sposób w poszczególnych regionach kraju. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca unikanie podróży do tego kraju.

Kilka dni temu opublikowany został projekt rozporządzenia, który zakładał rozszerzenie listy państw objętych zakazem lotów do 63. Miała się na nim znaleźć między innymi Hiszpania, a więc także należące do niej Wyspy Kanaryjskie.

Jednak na kilka godzin przed utratą mocy przez obowiązujące do 26 sierpnia rozporządzenie, rząd przyjął projekt “protezowy”, tylko do 1 września, przedłużający obowiązywanie dotychczasowych przepisów. Hiszpania nie została zatem objęta zakazem lotów do Polski.

Internauci zwracają uwagę na dziwny zbieg okoliczności co do terminu urlopu exministra i decyzją o przesunięciu zakazu.

Źródło: SE, Business Insider

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close