Kultura i sztukaMediaŚwiatZdrowie i medycyna

Gwiazda Marvela, Chadwick Boseman nie żyje. Aktor przegrał walkę z nowotworem

Gwiazda Marvela nie żyje

W wieku 43 lat zmarł Chadwick Boseman, odtwórca głównej roli w filmie “Czarna pantera”. Aktor od czterech lat zmagał się w nowotworem okrężnicy. Nie mówił publicznie o swojej diagnozie, jednak leczył się przez większą część swojej największej kariery. Swoje największe role odegrał znając diagnozę.

Boseman początkowo grywał epizody w pojedynczych odcinkach różnych seriali, debiutując w 2003 w “Brygadzie ratunkowej”. Zajmował się także pisaniem scenariuszy spektakli teatralnych.

Popularność zdobył w 2013 roku w filmie “42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy” z udziałem między innymi Harrisona Forda. Zagrał w nim Jackiego Robinsona, pierwszego czarnoskórego baseballistę, który występował w najważniejszej lidze baseballu MLB.

Niedługo po tym wytwórnia Marvel Studios powierzyła mu rolę Czarnej Pantery, planując pięć filmów z jego udziałem. Po raz pierwszy wcielił się w tę postać w produkcji “Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” z 2016 r. a następnie w filmach “Czarna Pantera” oraz “Avengers: Infinity War” i “Avengers: Endgame”.  W międzyczasie zachwycił też rolą Jamesa Browna w filmie “Get on up”. W tym roku miał pojawić się jeszcze w dwóch produkcjach.

Skrywana tajemnica

Aktor zmarł w wieku 43 lat, a jego śmierć poruszyła światem kina. Przyczyną śmierci aktora był rak jelita grubego. Jak poinformowała rodzina, Boseman otrzymał diagnozę cztery lata temu. Nowotwór z III stadium w 2020 roku przeszedł w stadium IV. Postanowił jednak nie ogłaszać choroby publicznie, a o chorobie wiedzieli nieliczni. Wszystkie filmy od czasu “Marshalla”, a więc również “Czarna Pantera”, kręcone były w przerwach pomiędzy kolejnymi operacjami i chemioterapiami.

It is with immeasurable grief that we confirm the passing of Chadwick Boseman.⁣⁣Chadwick was diagnosed with stage III…

Opublikowany przez Chadwick Boseman Piątek, 28 sierpnia 2020

Boseman odszedł w swoim domu w Los Angeles, z rodziną i żoną u boku. Dotknięte śmiercią Chadwicka znane osobistości i fani składają kondolencje w mediach społecznościowych. Aktora pożegnali między innymi Martin Luther King III, Oprah Winfrey czy kolega z planu, Mark Ruffalo. Swoje kondolencje złożyli też kandydaci na prezydenta USA ze strony Demokratów – Joe Biden i Kamila Harris.

Źródło: Onet

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close