PolskaPrawoTransportWarszawa

Warszawa: Kierowca miejskiego autobusu z promilami! Pasażerka musiała mu zabrać kluczyki

Stołeczne autobusy

Warszawiacy nie mają ostatnio szczęścia do kierowców miejskich autobusów. W lipcu kierowca linii „181” wjechał w zaparkowane auta wzdłuż ulicy Klaudyny w dzielnicy Bielany. Okazało się, że prowadził pojazd po użyciu narkotyków.

Do poważniejszego wypadku doszło jednak pod koniec czerwca, gdy kierowca linii „186” spowodował wypadek na moście Grota-Roweckiego. Kierowany przez niego przegubowy autobus spadł z wiaduktu i zginęła wówczas jedna pasażerka, a około 20 innych zostało rannych. Po przeprowadzeniu testów u tego kierowcy okazało się, że kierował pod wpływem amfetaminy.

Teraz doszło do kolejnej afery z udziałem kierowcy stołecznego autobusu, ale na szczęście dzięki czujności pasażerki nie doszło do tragedii. Do interwencji policji doszło na przystanku autobusowym przy ulicy Wąwozowej. Sprawę opisuje Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji.

Całe to zdarzenie wynikło ze wzorowej postawy 37-latki, która korzystała z transportu publicznego. Jej niepokój wzbudziło zachowanie kierującego autobusem linii 724. Kobieta odebrała kierowcy kluczyki, ponieważ wyczuła od niego woń alkoholu.

Dwa promile

Pasażerowie zgłosili tę sytuację odpowiednim służbom. Na miejsce wezwana została policja oraz nadzór ruchu komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze przebadali kierowcę alkomatem. Badanie wykazało, że mężczyzna miał około dwóch promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali kierowcę oraz jego prawo jazdy. Pobrana została także jego krew do dalszych badań. Mężczyzna będzie czekał na dalsze decyzje w policyjnym areszcie.

Jesteśmy zdziwieni i zasmuceni tym, że mimo tak licznych kontroli, dokonywanych od kilku tygodni przez nas we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego, doszło do kolejnej tak nieodpowiedzialnej sytuacji.

Dodatkowe kontrole stanu trzeźwości kierowców warszawskiej komunikacji miejskiej są efektem dwóch zdarzeń, które opisaliśmy powyżej.

Źródło: TVN24

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close