MediaPolskaŚwiatTelekomunikacja

Prezes TVN Piotr Korycki odchodzi z firmy po 17 latach. Zastąpi go kobieta

Discovery upraszcza struktury

W związku ze zmianami organizacyjnymi z Discovery odejdzie kilku szefów dotychczasowych regionów. Jednym z nich jest prezes TVN Piotr Korycki, który odchodzi z firmy po 17 latach. Nadzór nad spółką przejmie teraz Katarzyna Kieli, szefowa Discovery w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Jak poinformował Korycki w komunikacie:

Pozostawiam firmę w doskonałej formie. W 2020 roku TVN osiągnął rekordowe udziały rynkowe, jest w dobrej kondycji finansowej, sprawnie przeszedł przez trudne chwile związane z pandemią i jest przygotowany do poradzenia sobie z wyzwaniami, jakie niesie przyszłość.

Korycki pracował w TVN od 2003 roku jako zastępca dyrektora finansowego. W 2009 został dyrektorem finansowym spółki, a w 2012 roku dołączył do jej zarządu. W maju 2018 roku został prezesem. Pozytywnie o byłym już prezesie wypowiada się również Katarzyna Kieli, która obejmie nadzór nad spółką.

Piotr miał bardzo duży wkład w sukces TVN. Przeprowadził proces akwizycji TVN przez Discovery, nadzorował późniejszą integrację firm i przewodził cyfrowej transformacji, w ramach której nastąpiły tak ważne wydarzenia jak rozwój Playera oraz uruchomienie aplikacji TVN24 GO, wiodącej newsowej platformy wideo w Polsce. Chciałabym mu bardzo podziękować za jego wkład i zaangażowanie i życzyć wielu sukcesów w przyszłości.

Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA, w ramach swojego stanowiska regionalnego będzie nadzorowała operacje w Polsce, ale formalnie w TVN nie będzie funkcji prezesa. Pozostali członkowie zarządu TVN pozostają na stanowiskach.

Zmiany w Discovery

To jednak nie koniec zmian w strukturze Discovery. Od września Discovery wprowadza nową strukturę organizacyjną w regionie EMEA obejmującym 140 rynków w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Koncern podkreśla, że restrukturyzacja ma na celu wprowadzenie prostszej i bardziej efektywnej struktury, która umożliwi szybsze reagowanie na zmieniające się potrzeby widzów, zwłaszcza na dynamicznie rozwijającym się rynku VOD.

Discovery podkreśla, że konsolidacja w ramach makroregionów umożliwi znacznie sprawniejszy przepływ informacji w regionie EMEA. Połączone zostaną między innymi regiony Wielkiej Brytanii i Skandynawii, kraje niemieckojęzyczne będą zarządzane łącznie z krajami Beneluxu, a Francja łącznie z Hiszpanią i Portugalią. Utworzone zostanie nowe stanowisko, które połączy kierowanie zespołem kanałów pan-europejskich z zarządzaniem rynkami Europy Centralnej, Rosją, Bliskim Wschodem i Afryką. Polska będzie zarządzana jako niezależny rynek.

Źródło: WirtualneMedia, Business Insider

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close