BankowośćPolskaTelekomunikacja

Alior Bank i T-Mobile kończą współpracę! TMUB zniknie z rynku

Alior Bank i T-Mobile ogłosiły zakończenie współpracy w ramach projektu T-Mobile Usługi Bankowe. W praktyce oznacza to, że marka TMUB zniknie z rynku, a klienci telebanku zostaną przeniesieni do Aliora. Datę wyznaczono na 29 listopada 2020 r.

Alior Bank i T-Mobile kończą współpracę polegającą na świadczeniu usług bankowych klientom telekomu. Od 29 listopada dotychczasowi klienci T-Mobile Usługi Bankowe zyskają dostęp do ogólnopolskiej sieci ponad 700 placówek partnerskich. A także oddziałów Alior Banku oraz bankowości internetowej Alior Online i aplikacji Alior Mobile. Do 28 listopada 2020 roku wszyscy klienci będą mogli korzystać z dotychczasowych kanałów obsługi T-Mobile Usługi Bankowe.

Dzięki integracji klientów do naszej bankowości otrzymają oni dostęp do pełnego wachlarza produktów i usług bankowych i pozabankowych. Dołożymy przy tym wszelkich starań, aby z perspektywy naszych klientów proces przebiegł płynnie, sprawnie i bezpiecznie, zgodnie z najlepszymi praktykami – mówi cytowana w komunikacie prasowym Katarzyna Dziwulska, Dyrektor Zarządzająca Pionem Sprzedaży Klienta Indywidualnego Alior Banku.

Bank informuje, że przeniesienie produktów do systemu Alior nastąpi automatycznie. Wszyscy klienci oddziału T-Mobile Usługi Bankowe otrzymają listy lub wiadomości e-mail z informacją o zakończeniu współpracy Alior Banku i T-Mobile Polska wraz ze szczegółami związanymi z migracją produktów. W październiku w dotychczasowym systemie bankowości internetowej TMUB klienci otrzymają szczegółową instrukcję pierwszego logowania do bankowości Alior Banku.

TMUB jest już drugą marką „telebanku”, która znika z naszego rynku. Przypomnijmy, że z końcem 2018 roku swoją współpracę na podobnym polu zakończyły mBank i Orange. Wówczas zlikwidowano markę Orange Finanse, a klienci zostali przeniesieni na główną platformę bankowości elektronicznej i mobilnej mBanku. Z informacji pojawiających się na rynku wynika, że Orange nie porzuciło jednak swoich bankowych planów i niewykluczone, że uruchomi swój własny bank w Polsce.

Na koniec II kwartału 2020 roku TMUB obsługiwało 410 tys. kont osobistych klientów indywidualnych, a Alior Bank 1,9 mln. Po migracji nie zmieni się pozycja Aliora w rankingu banków obsługujących najwięcej ROR-ów. Bank nadal będzie zajmował 7. pozycję za PKO BP, mBankiem, Santanderem, Millennium i ING.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close