MediaMotoryzacjaPaństwoPolitykaPolska

TVP postanowiło sobie kupić… myjnię samochodową za prawie milion złotych. Tak, myjnię.

Niecodzienny zakup

Pod koniec sierpnia upłynął termin składania ofert na dostarczenie TVP 30 fabrycznie nowych samochodów osobowych. Na ten cel Telewizja Polska przeznaczyła 3,3 miliona złotych. Dodatkowo TVP złożyło zamówienie na trzy wozy transmisyjne dla oddziałów terenowych, za maksymalnie 29,27 miliona złotych netto. Na zakupach aut TVP nie zamierza jednak poprzestać.

Jak informuje Rzeczpospolita, państwowa TVP złożyła własnie zamówienie na… dostarczenie automatycznej myjni samochodowej. Tak, myjni samochodowej. Jedynym czynnikiem jaki TVP bierze pod uwagę jest cena. Myjnia ma kosztować około 241 tysięcy euro, czyli prawie MILION ZŁOTYCH. Nie jest to jednak kwota maksymalna i może być ona większa lub też mniejsza.

Z oferty wynika, że wśród wymagań znalazła się jeszcze długość gwarancji – 2 lata, oraz wymiary jakie muszą zostać spełnione. Zgodnie z wytycznymi TVP myjnia musi obsługiwać samochody o długości od 3,5 do 5,4 metra lub większe. Rozstaw szyn naprowadzających określono na 2 metry, a bezpieczne minimum szerokości auta podczas mycia to 1,6 metra. Zaznaczono też, że myjnia ma mieć wydajność minimum 7 samochodów na godzinę.

Oferenci na składanie wniosków mają czas do 21 września do 11:00. Po co TVP myjnia? Nie wiemy, ale jak mówi internet: ZA HAJS PODATNIKA BALUJ!

Stać ich

Przypomnijmy, że mimo głosów sprzeciwu ze strony opozycji oraz środowisk wolnościowych, prezydent Andrzej Duda podpisał parę miesięcy temu ustawę przyznającą TVP miliardy w ramach tak zwanej rekompensaty abonamentowej. Jak donoszą media, decyzja ta miała być uzależniona od… dymisji Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP. Jacek Kurski z TVP wyleciał, Andrzej Duda miliardy podpisał, a Kurski… ponownie wrócił na stołek prezesa TVP.

TVP jeszcze parę miesięcy temu wywierała presję na Andrzeju Dudzie, przekonując, że jeśli nie podpisze ustawy, to spółce grozi niewypłacalność i szykują się zwolnienia. To nie pierwsza kroplówka pieniężna dla TVP. Pierwsze środki w wysokości 860 milionów złotych trafiły do TVP w 2017 roku. Rok później, Telewizja Jacka Kurskiego otrzymała 1,13 miliarda złotych. Nic więc dziwnego, że przychody TVP w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku wzrosły aż o 21%.

Żona dziennikarza TVP startowała do rady miasta, a wylądowała w dwóch państwowych spółkach

Źródło: Rzeczpospolita

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close