PaństwoPolitykaPolskaŚwiatWarszawa

Gracz z okolic Warszawy wygrał w Eurojackpot niemal 100 milionów złotych!

Co za pieniądze!

Wygrane w Eurojackpot w porównaniu z loteriami krajowymi są ogromne. Przekonał się szczęśliwie z okolic Warszawy, który w piątkowym losowaniu wygrał główną nagrodę. Polak dostanie niemal 22 miliony euro, czyli ponad 96 milionów złotych. To druga najwyższa w historii nagroda wśród gier losowych w Polsce. Jak podało w swoim komunikacie Lotto:

11 września 2020 roku na długo zapadnie w pamięci jednemu z naszych graczy. Wygrał on bowiem aż 96 805 666,90 złotych! To druga najwyższa wygrana w historii polskich gier liczbowych. A oto liczby wylosowane 11 września w Eurojackpot: 2, 5, 24, 43, 45 oraz 4, 10.

To druga taka rekordowa wygrana w Polsce. Największa, również w loterii Eurojackpot, padła 10 maja 2019 roku. W kolekturze Lotto w powiecie piotrkowskim szczęśliwiec wygrał 193 396 500 złotych. Prezes zarządu Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik podał na Twitterze, że tegoroczny zwycięzca mieszka w okolicach Warszawy.

Czym jest Eurojackpot?

Eurojackpot to gra liczbowa organizowana w 18 państwach w Europie. Zagrać można w Chorwacji, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Islandii, Litwie, Łotwie, Niemczech, Norwegii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Włoszech i Węgrzech. Losowania odbywają się w każdy piątek pomiędzy godziną 20 a 21, ale nie można zobaczyć na żywo w telewizji. Przeprowadzane są w Finlandii, a operator loterii publikuje nagranie z losowania w internecie. Później można je zobaczyć na stronie Totalizatora Sportowego.

Powodem powstania loterii były właśnie oczekiwania graczy w Europie, którzy chcieli grać o jeszcze większe pule nagród i w jeszcze większych kumulacjach niż w przypadku krajowych loterii. Pula gwarantowana w Eurojackpot na wygrane pierwszego stopnia jest nie mniejszą niż 10 milionów euro, a maksymalnie wynosi 90 milionów euro.

W Polsce pierwsze losowanie loterii odbyło się 15 września 2017 roku. Wcześniej w grę nie można było zagrać w Polsce, ponieważ nie pozwalały na to przepisy ustawy o grach hazardowych. Aby wygrać w Eurojackpot należy wypełnić kupon w kolekturze Totalizatora Sportowego, czyli właściciela popularnej marki Lotto. Trzeba wybrać 5 liczb z 50 oraz 2 liczby z 10, choć zawsze można zagrać na chybił trafił.

Jeśli gracz wygra co najmniej 10 milionów euro może wybrać, czy chce otrzymać nagrodę w euro czy w złotówkach. Mniejsze kwoty wypłacane są tylko w złotówkach. W Polsce od wygranej większej niż 2 280 zł trzeba zapłacić podatek w wysokości 10%. Oznacza to, że szczęśliwiec spod Warszawy odda państwu niemal 10 milionów złotych.

Źródło: Onet

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close