PolskaTechnologie

Rusza przedsprzedaż Playstation 5 w Polsce! Znamy ceny!

Konsola PlayStation 5 zadebiutuje w Polsce 19 listopada 2020 r. Można już jednak składać przedpremierowe zamówienia. PlayStation 5 będzie oferowana w dwóch wersjach – kosztujących odpowiednio 1849 i 2299 zł.

Jak informuje serwis Spidersweb, w niższej cenie będzie można kupić PlayStation 5 Digital Edition, czyli konsolę pozbawioną napędu optycznego, która nie będzie obsługiwała gier na płytach. Te będzie można kupować jedynie za pośrednictwem sieci. Co za tym idzie, nie będzie można zagrać na niej w gry zapisane na płytach, a wydane na poprzedni model konsoli – PlayStation 4.

Droższa PlayStation 5 z napędem Blu-ray Ultra HD kosztuje w Polsce 2299 zł. Do obu konsoli w cenie dołączony będzie kontroler DualSense. Obie są także wyposażone w szybsze od dotychczasowych dyski SSD o pojemności 825 GB. Urządzenia objęte będą 24-miesięczną gwarancją.

Aby cieszyć się z większych możliwości PlayStation 5, gracze będą musieli wyposażyć się w dodatkowo płatne urządzenia. Jak wylicza Spidersweb, za dodatkowy kontroler haptyczny DualSense, wykorzystujący dotyk przy odwzorowaniu poszczególnych ruchów, trzeba będzie zapłacić 319 zł, bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Pulse 3D to koszt 449 zł, na kamerę HD trzeba będzie wydać dodatkowe 269 zł, a na pilota Media Remote 139 zł. Na taką samą cenę opiewa także stacja ładująca kontrolery DualSense.

Droższe mają być także same gry produkowane na PlayStation 5. Wysokobudżetowe gry tworzone przez Sony mają kosztować 80 euro, a nie 60 euro jak obecnie, co w Polsce zostanie przeliczone zapewne na 359 zł.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close