PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: Okazało się, że w Zjednoczonej Prawicy są źli ludzie – część polityków rozsierdziła Kaczyńskiego

Poranne Plotki Biznesowe to regularnie zamieszczany cykl, dzięki któremu nie ominie cię żadna ważna i mniej ważna informacja. Prosto, przystępnie, z odrobiną humoru. Zapraszamy na kolejną porcję wiadomości, które mogły ci umknąć!

Poranne Plotki Biznesowe – Wstajesz i wiesz!

Marek Suski: Koalicji od wczoraj nie ma. Nasi byli koalicjanci powinni pakować biurka – czytamy w Onecie. Suski był pytany o obecny stan koalicji w kontekście głosowania nad ustawą i posłów, którzy byli przeciw ustawie. – Sądzę, że będą wykluczeni z partii. Prezes powiedział, że oczekuje jasnego stanowiska w tej sprawie. To już nie jest kwestia przynależności do partii, to jest kwestia przynależności duchowej. Polską powinni rządzić dobrzy ludzie – zapowiedział Marek Suski.
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/rzad-zjednoczonej-prawicy-marek-suski-koalicji-od-wczoraj-nie-ma/ytlggjp,79cfc278
ZWYKŁY STRASZAK PEWNIE, ALE KONFLIKT EWIDENTNY

Dymisja Ziobry. To on zastąpi go na stanowisku?! Opozycja wpadnie w SZAŁ – głosi nagłówek Super Expressu. Dymisja Zbigniewa Ziobry. Żarty skończyły się na dobre. Wszystko wskazuje na to, że minister sprawiedliwości lada moment wyleci z rządu, a jego partia – Solidarna Polska – przestanie być koalicjantem Prawa i Sprawiedliwości. W kuluarach już pojawił się kandydat, który może zastąpić Ziobrę. To postać wyjątkowo kontrowersyjna. Jeśli on zostanie ministrem sprawiedliwości awantura jest pewna. Chodzi o byłego wojewodę lubelskiego i profesora katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a przy tym jednego z najbardziej radykalnych w poglądach posła PiS – Przemysława Czarnka.
https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/dymisja-ziobry-to-on-zastapi-go-na-stanowisku-opozycja-wpadnie-w-szal-aa-XFAj-3hFa-253G.html
POŻYJEMY, ZOBACZYMY

Przedsiębiorcy: „Chrońcie nas przed agresywnym fiskusem”, czytamy we Wprost. „Rzeczpospolita” cytuje list Business Centre Club wysłany do Ministerstwa Finansów. „Jesteśmy zaniepokojeni przypadkami, w których agresywne działania organów podatkowych kierowane są w stosunku do uczciwych przedsiębiorców, w dużej mierze z uwagi na to, że te zwyczajnie funkcjonują, posiadają majątek i jest bardziej prawdopodobne, że zapłacą „zaległy” podatek, inaczej niż ma to miejsce w przypadku podmiotów przestępczych, gdzie dochodzenie zaległości jest o wiele trudniejsze”.
https://biznes.wprost.pl/gospodarka/10365544/przedsiebiorcy-chroncie-nas-przed-agresywnym-fiskusem.html
NIESTETY, „TAKI MAMY KLIMAT”

TVP ujawniła ile zarabiają jej pracownicy. Gdyby nie państwowa kroplówka, byliby na minusie? TVP zwiększono liczbę etatów zajmowanych przez pracowników realizacji i produkcji telewizyjnej (z 660,86 do 676,61), administracyjnych (z 614 do 640,54) i dziennikarskich (z 266,13 do 281,75). Ubyło za to etatów dyrektorskich, ale jedynie o dwa (do 85). O dwóch mniej jest również doradców zarządu. W górę poszły wynagrodzenia. Średnia pensja pracownika TVP wynosiła w zeszłym roku 9 572 zł (wobec 8 874 zł rok wcześniej). Oczywiście, najwięcej zarobili członkowie zarządu firmy (2,18 mln zł) i członkowie rady nadzorczej (216,4 tys. zł).
https://plotkibiznesowe.pl/2020/09/17/tvp-ujawnila-ile-zarabiaja-jej-pracownicy-gdyby-nie-panstwowa-kroplowka-byliby-na-minus/
DA SIĘ WYŻYĆ DO PIERWSZEGO

Czy teleporada jest gorsza od wizyty w gabinecie? Lekarze nie mają wątpliwości, pisze Fakt. Czy teleporada jest gorsza od wizyty w gabinecie? Na pewno nie zawsze – podkreśla w rozmowie z Fakt.pl Filip Płużański. W odpowiedzi na apel ministra, by “lekarze wrócili do gabinetów” zauważa, że to właśnie teleporada uratowała służbę zdrowia w trakcie epidemii i to nie wina lekarzy POZ, że teleporada pacjentowi może kojarzyć się to z gorszą jakością.
https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/teleporada-jak-powinna-wygladac-czy-wizyta-jest-lepsza/mq70ekb
TO NIECH ZAPYTA, CO NA TO PACJENCI

Poranne Plotki Biznesowe – A to jeszcze nie wszystko…

Rzeczniczka PiS grozi konsekwencjami posłom, którzy zagłosowali przeciw noweli ws. ochrony zwierząt, informuje Onet. W sprawie posłów klubu PiS, którzy głosowali przeciw noweli ustawy o ochronie zwierząt, podjęte zostaną decyzje zgodnie ze statutem partii – oświadczyła rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Rzecznik rządu Piotr Müller pytany o rozmowy koalicyjne odparł, że takich rozmów już nie ma. Czerwińska była pytana o konsekwencje wobec tych posłów klubu PiS, którzy głosowali przeciw ustawie o ochronie zwierząt. – Zgodnie z zapowiedzią będą podjęte decyzje i rozstrzygnięcia zgodnie ze statutem partii – powiedziała rzeczniczka PiS dziennikarzom w Sejmie po zakończeniu spotkania kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości.
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/rzeczniczka-pis-grozi-konsekwencjami-poslom-ktorzy-zaglosowali-przeciw-noweli-ws/vglk23m,79cfc278
TO BĘDĄ CIEKAWE DNI

Musieliśmy zapewnić wsparcie firmom i chronić miejsca pracy. Minister finansów o noweli budżetu, czytamy na stronie Polskiego Radia. Nowelizacja tegorocznego budżetu ma na celu zdobycie środków na dalszą stymulację gospodarki po kryzysie spowodowanym pandemią – oświadczył minister finansów Tadeusz Kościński, uzasadniając w Sejmie projekt nowelizacji budżetu na 2020 r.
https://polskieradio24.pl/42/259/Artykul/2584458,Musielismy-zapewnic-wsparcie-firmom-i-chronic-miejsca-pracy-Minister-finansow-o-noweli-budzetu
TYMCZASEM PRZEDSIĘBIORCY BOJĄ SIĘ ZWIĘKSZONYCH KONTROLI

Morawiecki: Fundusz dla Białorusi wyniesie minimum 1 mld euro. W planie gospodarczym dla Białorusi znajdzie się m.in. otwarcie UE na białoruskich przedsiębiorców i powołanie funduszu stabilizacyjnego być może z udziałem Międzynarodowego Funduszu Walutowego – poinformował w czwartek w Wilnie premier Mateusz Morawiecki.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/09/17/morawiecki-fundusz-dla-bialorusi-wyniesie-minimum-1-mld-euro/
A CO ŁUKASZENKA POWIE NA TAKIE OBCE WPŁYWY?

Wygramy walkę z koronawirusami. „Ale potem pojawią się kolejne groźne patogeny”, czytamy w Filarach Biznesu. Jestem przekonany, że wygramy walkę z koronawirusami, które wywołały pandemię; one nie zdziesiątkują ludzkiej populacji, bo nie są tak groźne jak ebola – uważa prof. Krzysztof Pyrć z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wkrótce jednak mogą się pojawić kolejne niebezpieczne patogeny.
https://filarybiznesu.pl/wygramy-walke-z-koronawirusami-ale-potem-pojawia-sie-kolejne-grozne-patogeny/a6091
ŻYCIE W CIĄGŁYM STRACHU

Ratownicy chcą więcej pieniędzy. Piszą do ministra – informuje Wprost. Pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego domagają się wzrostu płac o 20 procent, wydłużenia przerw w pracy o 15 minut w dzień i o 70 minut w nocy oraz zwiększenia wymiaru urlopu wypoczynkowego o 6 dni. Zrzeszeni w Związkowej Alternatywie pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego napisali pismo do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zostało ono podpisane przez przewodniczącego Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa w Centrum Powiadamiania Ratunkowego Tobiasza Grzempowskiego.
https://biznes.wprost.pl/gospodarka/10365505/ratownicy-chca-wiecej-pieniedzy-pisza-do-ministra.html

WSTĘPNIE RACZEJ NIE WRÓŻYMY SUKCESU

Poranne Plotki Biznesowe – A co powiecie na to

Zakupy internetowe zyskują na popularności. Nawet 500 złotych miesięcznie, donosi Fakt. W dobie pandemii koronawirusa zakupy przez internet zyskały na popularności. W ten sposób już nie tylko robiliśmy zakupy przemysłowe ale także coraz częściej online uzupełniamy zapasy lodówkowe. Według najnowszego raportu ExpertSender aż 28 proc. badanych deklaruje, że miesięcznie przez internet wydaje około 301-500 złotych.
https://superbiz.se.pl/wiadomosci/zakupy-internetowe-zyskuja-na-popularnosci-nawet-500-zlotych-miesiecznie-aa-NTB5-aq1G-2yGP.html
PANDEMIA ZMIENIA NAWYKI

Europejski rynek fintech z większym zastrzykiem inwestycyjnym niż reszta świata, czytamy w Filarach Biznesu. „Co tam panie w fintechu? Europejczyki trzymają się mocno?” Tak, nawet bardzo mocno. Parafraza tego klasyka polskiej literatury idealnie oddaje sytuację na europejskim rynku finansowo-technologicznym. Nasz kontynent należy do ścisłej światowej czołówki. W III kwartale ubiegłego roku europejskie przedsiębiorstwa fintechowe dostały większy zastrzyk inwestycyjny niż firmy z sektora operujące w całej reszcie świata.
https://filarybiznesu.pl/europejski-rynek-fintech-z-wiekszym-zastrzykiem-inwestycyjnym-niz-reszta-swiata/a6089

Co czwarty Polak myśli o zakupie auta elektrycznego. Firmy do tematu podchodzą ostrożniej, pisze Polskie Radio. Mikro, małe i średnie firmy podchodzą ostrożnie do zakupu aut ekologicznych, ale co czwarty Polak rozważa zakup pojazdu z napędem elektrycznym – wynika z badania Europejskiego Funduszu Leasingowego. Z badania “Zielona energia w MŚP. Pod lupą” wynika, że firmy z tego segmentu najczęściej posiadają samochody z silnikiem benzynowym (68 proc.) i zasilane gazem LPG (62 proc.). Istotnie rzadziej są to auta z silnikiem diesla (30 proc.). Hybrydy i elektryki to rzadki widok.
https://polskieradio24.pl/42/273/Artykul/2584684,Co-czwarty-Polak-mysli-o-zakupie-auta-elektrycznego-Firmy-do-tematu-podchodza-ostrozniej
NA REWOLUCJĘ NA DROGACH JESZCZE POCZEKAMY

Towar wirtualny, ale pieniądze realne. Fiskus będzie pobierał podatek od mieczy w grach, oznajmia Innpoland. Miecze, łuki i inne przedmioty w grze to obiekty wirtualne, ale pieniądze pochodzące z handlu nimi są już realne. A skoro kasa jest prawdziwa, to podlega opodatkowaniu. Polski fiskus właśnie określił stawkę dla przedsiębiorcy handlującego tzw. “itemami”.
https://innpoland.pl/162053,fiskus-zajal-sie-wirtualnymi-przedmiotami-okreslil-stawke-podatku
PAŃSTWO „ZAROBI” NA WSZYSTKIM

Już w przyszłym roku możemy bezpośrednio pojechać pociągiem z Warszawy do Wilna, pisze Obserwator Gospodarczy. Już w przyszłym roku możemy pojechać bezpośrednio pociągiem z Warszawy do Kowna i Wilna – poinformowało PKP Intercity. W czwartek został podpisany w Wilnie list intencyjny pomiędzy Kolejami Litewskimi a PKP Intercity. Zakłada on uruchomienie połączenia kolejowego relacji Wilno-Kowno-Białystok-Warszawa.
https://obserwatorgospodarczy.pl/transport-i-infrastruktura/28-mosty/1513-juz-w-przyszlym-roku-mozemy-bezposrednio-pojechac-pociagiem-z-warszawy-do-wilna
ZAWSZE TO ŁATWIEJ POJECHAĆ NA WYCIECZKĘ

Jak widać w Zjednoczonej Prawicy dochodzi do spięć. W przedterminowe wybory raczej nie wierzymy, nie mniej jednak kolejne dni zapowiadają się na szalenie ciekawe. No nic, do poniedziałku!

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close