Polityka

Suski: Zbigniew Ziobro ma życzliwe spojrzenie na okrucieństwa

Marek Suski zapowiedział ciężkie dni dla niektórych członków Zjednoczonej Prawicy. Wszystko za sprawą głosowania dotyczącego projektu poświęconego ochronie zwierząt.

Marek Suski był gościem porannej rozmowy w RMF FM. Rozmowa dotyczyła między innymi koalicji Zjednoczonej Prawicy.

Koalicji od wczoraj nie ma, nie ma rozmów

– stwierdził Suski w „Porannej rozmowie” RMF FM.

Rzeczywiście łatwo nie będzie, ale rządy mniejszościowe w dwóch wypadkach dotrwały do końca kadencji. Nasi byli koalicjanci powinni pakować biurka

– dodał.

Suski kontra Ziobro, napięcie rośnie

Podczas rozmowy poseł PiS nie ukrywał, że jest mocno zawiedziony niektórymi politykami Zjednoczonej Prawicy. Miał na myśli między innymi Zbigniewa Ziobro oraz jego ludzi, którzy zdecydowali się zagłosować przeciwko projektowi poświęconemu ochronie zwierząt.

Koalicji od wczoraj nie ma, nie ma rozmów. Co do byłych już koalicjantów, to ktoś, kto ma życzliwe spojrzenie dla okrucieństwa, nie powinien być ministrem sprawiedliwości. To nie jest koniec świata, to jest koniec koalicji, prawdopodobnie rząd mniejszościowy

– powiedział Suski o Zbigniewie Ziobrze.

Suski gotowy na rząd mniejszościowy

Wiemy, że jeszcze dziś mają zapaść decyzje dotyczące przyszłości polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy wyłamali się z głosowania. Najprawdopodobniej Prawo i Sprawiedliwość nie będzie chciało dopuścić do przedterminowych wyborów. Dopiero co zadarli z rolnikami, ich zwolennikom nie podoba się również wspólny dialog, jaki znaleźli z posłami Lewicy. Nie jest to więc najlepszy czas na przeprowadzanie kolejnych wyborów. Tym bardziej że dalej żyjemy w czasach pandemicznych obostrzeń.

Czytaj także: TVP ujawniła ile zarabiają jej pracownicy. Gdyby nie państwowa kroplówka, byliby na minusie?

Poseł Suski wspomniał także o ministrze rolnictwa. Jan Krzysztof Ardanowski krytykował projekt ochrony zwierząt, tłumacząc, że zaszkodzi on rolnikom. Możliwe więc, że podczas zbliżającej się rekonstrukcji rządu (ma do niej dojść w październiku), tekę ministra otrzyma ktoś inny, podzielający miłość do zwierzątek i woli Jarosława Kaczyńskiego.

Źródło: RMF FM

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close