ŚwiatTechnologie

Facebook stworzy inteligentne okulary?

Facebook rozpoczyna współpracę z firmą EssilorLuxottica – producenta okularów marki Ray-Ban – nad inteligentnymi okularami. Pomoc ze strony największego producenta okularów na świecie ma sprawić, że elektroniczne okulary będą nie tylko zaawansowane technologicznie, ale też zwyczajnie ładne.

Inteligentne okulary od Facebooka i EssilorLuxottica mają m.in. pozwalać używać aplikacji do “łączenia się z rodziną i przyjaciółmi” – zapowiedział CEO FB Mark Zuckerberg podczas dorocznej konferencji.

Tech-gigant chce, poprzez współpracę z EssilorLuxottica, spopularyzować koncept inteligentnych okularów m.in. dzięki marce Ray-Ban.

Okulary miałyby pozwalać używać głównie aplikacji do komunikacji. Produkt ma zostać pokazany w 2021 r., wówczas też zostanie podana jego cena.

To pierwszy raz, gdy firma technologiczna łączy siły z popularnymi markami okularów. I być może dzięki takiej współpracy Facebook faktycznie odniesie na tym rynku sukces, bo wcześniejsze próby – m.in. Google i Intela – były, mówiąc delikatnie, nieudane. Jedną z przyczyn porażek tych produktów był właśnie fakt, że ich design pozostawiał wiele do życzenia.

Jedynie produkt Google przyjął się, jako tako, w niektórych zastosowaniach – np. fabrykach, chociaż projekt został przez firmę zamknięty lata temu. Również Intel zatrzymał prace nad tym rozwiązaniem. O powszechnym przyjęciu czy entuzjazmie nie było jednak mowy.

EssilorLuxottica to francusko-włoski potentat rynku okularów i soczewek, który powstał w 2018 roku po fuzji francuskiego producenta soczewek i szkieł Essilor z włoską Luxotticą. W ich portfolio, oprócz słynnych Ray-Banów, znajdują się też inne luksusowe marki okularów, w tym m.in. Prada, Chanel, Oakley, Ralph Lauren, Persol, Vogue Eyewear, Luxottica czy Brooks Brothers. Firma ma własną sieć sklepów na całym świecie, w tym punkty Vision Express.

Źródło: BIPolska

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close