HandelPolskaTelekomunikacja

Francuzi chętni na zakup Playa? Kurs akcji poszybował w górę!

Iliad Purple, spółka zależna Iliad, francuskiego dostawcy usług telekomunikacyjnych, wzywa do zapisywania się na sprzedaż 254 625 876 akcji, czyli 100 proc. pozostających w obrocie akcji w Play Communications – podał Play w komunikacie. Iliad poinformował, że cena w wezwaniu wynosi 39 zł za akcję.

W piątek na zamknięciu kurs Play Communications na warszawskiej GPW wynosił 28,1 zł. Zgodnie z oczekiwaniami, poniedziałkowe otwarcie przyniosło wzrost kursu o 36 proc., do 38,4 zł.

Play ujawnił w poniedziałkowym komunikacie opóźnioną informację, że 10 sierpnia 2020 r. Rada Dyrektorów spółki otrzymała od Iliad wstępną niewiążącą ofertę w związku z potencjalną transakcją nabycia 100 proc. pozostających w obrocie akcji w spółce w drodze wezwania. Jak dodano, rozpoczęto wtedy badanie due diligence.

Kenbourne Invest II S.a r.l. oraz Tollerton Investments Limited, najwięksi akcjonariusze Play Communications posiadający łącznie akcje dające 40,2 proc. głosów na W) podpisali z Iliad wiążącą umowę sprzedaży akcji przewidującą nieodwołalną sprzedaż i przeniesienie wszystkich posiadanych akcji Play Communications w ramach wezwania niezależnie od ewentualnego pojawienia się jakiejkolwiek konkurencyjnej oferty. Umowa ta gwarantuje Iliad większość miejsc w Radzie Dyrektorów Play Communications.

Iliad planuje nabyć akcje objęte zapisami sprzedaży w wezwaniu, niezależnie od tego, ile akcji zostanie objętych zapisami. W przypadku osiągnięcia w wyniku wezwania progu 95 proc. ogólnej liczby akcji Playa, Iliad nie wyklucza przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji należących do akcjonariuszy mniejszościowych oraz delistingu.

Zapisy w wezwaniu rozpoczną się 19 października i potrwają do 17 listopada. Planowane zawarcie transakcji nabycia akcji ma nastąpić 20 listopada, a rozliczenie 25 listopada.

Wartość transakcji za 100 proc. kapitału wyniesie ok. 2,2 mld euro, a EV ok. 3,5 mld euro. Przejęcie ma być finansowane długiem i gotówką.

Jak podano w komunikacie Iliad, transakcja zależy od uzyskania zgód regulatora, notyfikacja o planowanej akwizycji będzie złożona w Komisji Europejskiej.

Iliad podał, że chce m.in. pomóc Play w rozwoju na rynku mobilnym i przyspieszeniu cyfrowej dystrybucji oferty Play. Spółka chce kontynuować rozpoczęty przez Play proces wydzielenia i sprzedaży tzw. pasywnej infrastruktury.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close