PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: Ziobro kontra Kaczyński, szykuje się gorące popołudnie w Zjednoczonej Prawicy

Poranne Plotki Biznesowe to regularnie zamieszczany cykl, dzięki któremu nie ominie cię żadna ważna i mniej ważna informacja. Prosto, przystępnie, z odrobiną humoru. Zapraszamy na kolejną porcję wiadomości, które mogły ci umknąć!

Poranne Plotki Biznesowe – Wstajesz i wiesz!

Dworczyk: Kaczyński w rządzie? Jeden z wariantów – czytamy w Rzeczpospolitej. – Jarosław Kaczyński ma taki format, że mógłby odegrać rolę stabilizującą w tej napiętej sytuacji – mówił w rozmowie z TVN24 szef KPRM Michał Dworczyk. Nieoficjalnie mówi się, że Kaczyński już zdecydował o dymisji Zbigniewa Ziobry.  Dworczyk na antenie TVN24 stwierdził, że “w ostatnim czasie” Solidarna Polska i Porozumienie “wielokrotnie nie postępowały fair”. – Do tanga trzeba dwojga – dodał szef KPRM mówiąc o przyszłości Zjednoczonej Prawicy.
https://www.rp.pl/Rzad-PiS/200929936-Dworczyk-Kaczynski-w-rzadzie-Jeden-z-wariantow.html
JUTRZEJSZE PLOTKI MOGĄ BYĆ NAPRAWDĘ CIEKAWE

Piotr Zaremba: Ani Kaczyński, ani Ziobro nie cofną się – głosi nagłówek Faktu. Kaczyński zaczął eskalować wojnę w niewygodnym dla siebie momencie. Jeśli koalicja rozpadnie się „z powodu norek”, prawicowy elektorat tego nie zrozumie. Jeśli dojdzie do szybkich wyborów, wzmocni się opozycja z prawej strony i być może PiS-owi przyjdzie negocjować nowy rząd z Konfederacją, pewnie wzmocnioną o Ziobrę. Sprzeciw wobec ustawy „bezkarność plus” czyni z ministra sprawiedliwości jedynego sprawiedliwego – publicysta Piotr Zaremba, komentuje dla Faktu przesilenie w Zjednoczonej Prawicy.
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/piotr-zaremba-o-rozpadzie-koalicji/6kk4tpw
NORKI SILNIEJSZE OD OPOZYCJI

Idą wybory? Ludzie PiS w terenie są gotowi na kampanię. „Kaczyński poczuł się oszukany”, pisze Wprost. Politycy żyją kryzysem w Zjednoczonej Prawicy, który nie wiadomo, czy skończy się porozumieniem, czy wcześniejszymi wyborami. Twardzi zwolennicy Jarosława Kaczyńskiego w PiS uważają, że trzeba iść na wybory. – Musimy sobie jasno powiedzieć, że w tej chwili nie mamy większości w parlamencie, dlatego trzeba zrzucić balast w postaci byłych koalicjantów – mówi polityk PiS. – Mieliśmy cztery kampanie z rzędu, możemy mieć i piątą. Ludzie w terenie są gotowi, dostaję wiele telefonów od działaczy zachwyconych, że prezes nareszcie pokazał charakter. Nasz elektorat też jest gotowy. Ludzie pójdą i zagłosują – dodaje nasz rozmówca.
https://premium.wprost.pl/10367588/ida-wybory-ludzie-pis-w-terenie-sa-gotowi-na-kampanie-kaczynski-poczul-sie-oszukany.html
CZY TE WYBORY TEŻ MA ORGANIZOWAĆ SASIN?

Antypandemiści robią inby w sklepach i dziwią się, że ludzie ich krytykują. Jak grzyby po deszczu wyrastają ruchy kwestionujące nie tylko obostrzenia, ale również fakt istnienia pandemii, a nawet samego istnienia koronawirusa. Duża w tym zasługa polskiego rządu, który na początku pandemii postanowił zamykać lasy, a teraz gdy zakażonych przybywa, sam nie przestrzega obostrzeń, które nakłada. Nic więc dziwnego, że ludzie przestają wierzyć w pandemię. Niestety tak zwani antypandemiści, zamiast krytykować rząd, postanowili  walczyć z bogu ducha winnymi kasjerami czy też klientami. Ich „dorobek” można oglądać na Facebooku, gdzie sami chwalą się robieniem awantur w sklepach czy nawet w szkołach.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/09/20/antypandemisci-robia-inby-w-sklepach-i-dziwia-sie-ze-ludzie-ich-krytykuja/
SZUR SZUR, SZUR SZUR

“To projekt polityczny”. Szefowa Komisji Europejskiej o Nord Streamie 2, pisze Polskie Radio. Przewodnicząca KE była pytana, czy jej zdaniem sprawa gazociągu Nord Stream 2 może pogorszyć stosunki z Rosją i czy po próbie otrucia Aleksieja Nawalnego UE nie powinna przemyśleć swojego stosunku do tej inwestycji. – Przez długi czas wielu uważało, że Nord Stream 2 jest czysto ekonomicznym przedsięwzięciem. Jestem głęboko przekonana, że to też jest wysoce polityczna inwestycja.
https://polskieradio24.pl/42/273/Artykul/2586286,To-projekt-polityczny-Szefowa-Komisji-Europejskiej-o-Nord-Streamie-2
PRZYNAJMNIEJ SZCZERZE

Poranne Plotki Biznesowe – A to jeszcze nie wszystko…

Rządowy kurs kolizyjny. Decyzja ws. Ziobry już w poniedziałek? – zastanawia się Rzeczpospolita. Najbliższe dni przyniosą najpewniej przesilenie w obozie Zjednoczonej Prawicy. Politycy PiS deklarują, że koalicji już nie ma, a w kuluarach pojawiają się nazwiska nowego ministra sprawiedliwości. Kryzys w koalicji rządzącej nabiera tempa. W poniedziałek wczesnym popołudniem mają zebrać się władze PiS, by omówić i rozstrzygnąć dalsze losy Zjednoczonej Prawicy.
https://www.rp.pl/Rzad-PiS/200929967-Rzadowy-kurs-kolizyjny-Decyzja-ws-Ziobry-juz-w-poniedzialek.html
TO BĘDZIE CIEKAWE POPOŁUDNIE, ZIOBRO ZWOŁAŁ JUŻ SWOJĄ KONFERENCJĘ

Afera oligarchów. Miliony dolarów wypranych w polskim banku, nagłaśnia Money.pl. Rosyjscy i ukraińscy oligarchowie prali ogromne pieniądze za pośrednictwem polskiego banku, przepuszczając przez jego konta setki milionów dolarów. Dziennikarskie śledztwo ujawnia szokujące fakty. Co najmniej kilkaset milionów dolarów mogło zostać wypranych za pośrednictwem kont w ING Banku Śląskim należących do podejrzanych spółek. Wynika to z dokumentów, które zdobyła międzynarodowa grupa dziennikarzy śledczych.
https://www.money.pl/gospodarka/afera-oligarchow-miliony-dolarow-wypranych-w-polskim-banku-6556324324006400a.html
JAK WIDAĆ NIE TYLKO W POLITYCE SIĘ DZIEJE

Niemcy mają wielką dziurę w budżecie. Koronawirus zakończył erę „schwarze Null”, stwierdza 300gospodarka. Dziury w budżecie są ogromne: brakuje prawie 30 mld euro w planie finansowym do 2024 r., aby w ogóle przedstawić konstytucyjne budżety. I to rok po roku. Solidny i praktyczny niemiecki budżet wpadł w kłopoty w wyniku kryzysu koronawirusa. I nic tego nie zmieni w najbliższym czasie. Po rekordowym zadłużeniu na poziomie 218 mld euro w tym roku, również w przyszłym roku zadłużenie netto będzie historycznie wysokie. Według informacji niemieckiego dziennika biznesowego Handelsblatt nowe pożyczki będą wtedy wynosić od 90 do 100 mld euro.
https://300gospodarka.pl/news/niemcy-maja-wielka-dziure-w-budzecie-koronawirus-zakonczyl-ere-schwarze-null
NO I ZACZYNA SIĘ ŻYCIE NA KREDYT

OKO.press: Rydzyk dostał z Funduszu Sprawiedliwości Ziobry miliony złotych na ,,ochronę praw chrześcijan”. Jak informuje portal OKO.press Fundacja Lux Veritatis do 2023 roku dostanie miliony złotych na prowadzenie Centrum Ochrony Praw Chrześcijan. Założycielem fundacji jest Tadeusz Rydzyk, a pieniądze pochodzić będą z nadzorowanego przez Zbigniewa Ziobrę Funduszu Sprawiedliwości. Tego samego, który miał wspierać ofiary przestępstw.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/09/20/oko-press-rydzyk-dostal-z-funduszu-sprawiedliwosci-ziobry-miliony-zlotych-na-ochrone-praw-chrzescijan/
NO TO CHRZEŚCIJANIE PEWNIE MOGĄ CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE

Długi alimenciarzy. Zaległości przekraczają 11 mld zł – czytamy na stronie Polskiego Radia. 280 tys. rodziców nie płaci alimentów, ich zaległości sięgają już prawie 11,5 mld zł – wynika z Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Średni dług alimentacyjny na osobę to 40 686 zł. Najbardziej zalegają z płatnościami osoby z województwa śląskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego.
https://polskieradio24.pl/42/273/Artykul/2586303,Dlugi-alimenciarzy-Zaleglosci-przekraczaja-11-mld-zl
I TO JEST DOBRE ZADANIE DLA RZĄDU

Poranne Plotki Biznesowe – A co powiecie na to

Prezydent Duda: Dopłaty bezpośrednie dla rolników powinny być na poziomie średniej UE – przytaczają wypowiedź prezydenta Filary Biznesu. Prezydent przypomniał też, że w tej sprawie dobiegają końce negocjacje w UE w związku z perspektywą finansową na lata 2021-27. Prezydent Duda w programie “Tydzień” w TVP1 był pytany o wyrównywanie dopłat bezpośrednich dla polskich rolników do poziomu, jaki jest w Europie Zachodniej. W 2019 r. średnie dopłaty bezpośrednie dla rolników w UE wynosiły 259 euro do hektara, natomiast Polacy otrzymywali ponad 200 euro.
https://filarybiznesu.pl/prezydent-duda-doplaty-bezposrednie-dla-rolnikow-powinny-byc-na-poziomie-sredniej-ue/a6138
ROLNICY TO SIĘ AKTUALNIE CZYM INNYM PRZEJMUJĄ

LPP i CCC planują ekspansję na wschodzie Europy. „Dziś można tanio przejąć sklepy konkurencji”, pisze 300gospodarka. Największe polskie firmy z branży odzieżowej i obuwniczej – LPP i CCC – zamierzają skupić się na ekspansji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, podczas gdy międzynarodowi rywale koncentrują się na intensyfikacji aktywności na rodzimych rynkach – informuje Reuters. Polskie spółki zamierzają powiększyć liczbę sklepów stacjonarnych w krajach regionu, natomiast konkurencja z Europy Zachodniej (jak H&M czy Zara) planuje rozwijać segmenty e-commerce w swoich rodzimych krajach.
https://300gospodarka.pl/news/polscy-detalisci-planuja-ekspansje-na-wschodzie-europy-mozna-niskim-kosztem-przejac-sklepy-konkurencji
OBY NASZYM SIĘ UDAŁO

Znana w Polsce marka pójdzie pod młotek. Chcą ją przejąć Francuzi, informuje Money.pl. Iliad Purple, spółka zależna Iliad, francuskiego dostawcy usług telekomunikacyjnych, chce kupić Play Communications. Po transakcji Iliad będzie szóstym największym operatorem telekomunikacyjnym w Europie. lliad Purple wzywa do zapisywania się na sprzedaż 100 proc. pozostających w obrocie akcji w Play Communications – podał Play. Iliad poinformował, że cena w wezwaniu wynosi 39 zł za akcję.
https://www.money.pl/gielda/znana-polska-marka-poszla-pod-mlotek-chca-ja-przejac-francuzi-6556341024914016a.html
NO JEST TO LEKKIE ZASKOCZENIE

Rewolucja na rynku nieruchomości. Zmieniły się oczekiwania dotyczące mieszkań, stwierdzają Filary Biznesu. Pandemia koronawirusa wywołała kryzys, który stał się przyczynkiem do głębokich zmian na rynku mieszkaniowym. Nadal najchętniej kupujemy mieszkania jak najbliżej centrów miast. Jednak zmieniły się oczekiwania co do funkcjonalnego rozkładu mieszkania. Klienci coraz większą uwagę zwracają na powierzchnię przynależną do mieszkań, czyli wielkość balkonu lub tarasu, a także ogródków usytuowanych na parterze. Istotnym elementem stał się również dostęp do szybkiego internetu.
https://filarybiznesu.pl/rewolucja-na-rynku-nieruchomosci-zmienily-sie-oczekiwania-dotyczace-mieszkan/a6142
KWARANTANNA ZROBIŁA SWOJE

Prezydent USA Donald Trump poinformował, że zatwierdził ofertę Oracle za TikToka, mniej niż dzień przed wejściem w życie zakazu na nowe ściągnięcia aplikacji chińskiej platformy społecznościowej – donosi agencja Bloomberg, o czym wspominają z kolei DobreProgramy. Wydzielenie działalności firmy TikTok w USA z jej głównej spółki – chińskiej firmy ByteDance – było czymś, czego już wcześniej domagała się administracja Trumpa, ponieważ polityka firmy w zakresie przetwarzania danych i jej popularność w USA stanowiły według nich zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.
https://www.dobreprogramy.pl/Trump-TikTok-i-Oracle-maja-moje-blogoslawienstwo.-Umowa-zatwierdzona,News,111162.html
DO TEGO TIKTOK PRZEZNACZY 5 MILIARDÓW NA AMERYKAŃSKĄ EDUKACJĘ

Z całą pewnością będzie się dziś działo. W Zjednoczonej Prawicy wrze, a wiele informacji uzyskamy pewnie dzisiejszego popołudnia. Pewne jest tylko jedno, oj, będzie ciekawie!

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close