GospodarkaMarketingMediaPaństwoPolitykaPolska

Ministerstwo zrobiło konkurs #ZTwoichPodatków i wyszło jak zawsze

Konkurs resortu

Ministerstwo Finansów ogłosiło wczoraj konkurs edukacyjny #ZTwoichPodatków. Resort zachęca do nagrywania filmów pokazujących na co idą płacone w Polsce podatki. Autor najlepszego filmu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 6 tysięcy złotych.

W twojej okolicy zbudowano lub właśnie powstaje nowe boisko, przedszkole albo droga? Do sklepu prowadzi nowy chodnik oświetlony latarniami? W szkole pojawiły się lepsze komputery, trwa remont przychodni zdrowia, strażacy korzystają z odnowionej remizy a policjanci dostali nowoczesne radiowozy?  Czy wiesz, że te wszystkie inwestycje i ich utrzymanie oraz modernizacja są możliwe dzięki płaceniu podatków?  Jeśli tak, to nasz konkurs jest dla ciebie!

– czytamy na stronie resortu.

Internauci śmieszkują

Akcja spotkała się ogromnym odzewem. Na Tweeterze użytkownicy dodali już tysiące postów. W ciągu kilku godzin hasło stało się najpopularniejszym na polskim Twitterze. Jednakże chyba nie o taki rozgłos ministerstwu chodziło.

Internauci postanowili strollować akcję i zaczęli używać konkursowego hasztagu #ZTwoichPodatków do pokazywania nieudanych, przepłaconych lub zwyczajnie podejrzanych akcji partii rządzącej. Hitem jest oczywiście Jacek Sasin i słynne 70 milionów złotych, które wydano na wybory, które się nie odbyły. Oprócz tego obywa się opłacanej przez państwo TVP czy też osławionym ,,respiratorom Szumowskiego”.

W akcję szczególnie chętnie zaangażowali się działacze Konfederacji oraz pozasejmowe środowiska wolnościowe, jak chociażby Stowarzyszenie Niskie Składki, które przygotowało nawet film.

Źródło: Twitter

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close