GospodarkaPaństwoPolitykaPrawoŚwiat

New York Times: Trump nie płacił federalnych podatków od dochodu! Trump: Fake News!

Trump nie płacił podatków?

Powołując się na dane z zeznań podatkowych Trumpa, dziennik New York Times twierdzi, że obecny prezydent USA nie płacił federalnych podatków od dochodu w ciągu 10 z ostatnich 15 lat. Z kolei w latach 2016-17 Trump miał zapłacić zaledwie po 750 dolarów.

Obecny prezydent USA w przeciągu tego okresu czasu do roku 2018 uzyskał dochód w wysokości 434,9 mln dolarów. Według dziennika Trump miał pomniejszać wysokość swych dochodów powołując się na straty, jakie miał ponieść ze swojej działalności biznesowej.

Nie zapłacił żadnego podatku dochodowego w ciągu 10 z ostatnich 15 lat – głównie dlatego, że stracił znacznie więcej pieniędzy niż ich zarobił.

– czytamy w raporcie.

New York Times twierdzi, że opracował raport na podstawie danych sięgających ponad dwudziestu lat wstecz. Dziennik podał, że w najbliższych tygodniach zostanie opublikowanych więcej artykułów na temat podatków prezydenta.

Trump: Fake News!

Na konferencji prasowej w Białym Domu, prezydent Donald Trump określił doniesienia dziennika klasycznie już jako “totalny fake news”. Oświadczył również, że wywiązywał się ze swoich zobowiązań podatkowych, ale nie podał żadnych szczegółów.

Prawnik Donalda Trumpa, Alan Garten, oświadczył, że informacje dziennika wydają się “w większości, jeśli nie wszystkie, nieprawdziwe”. W oświadczeniu wysłanym do redakcji dziennika prawnik Trumpa podkreślił, że “prezydent zapłacił dziesiątki milionów dolarów podatków rządowi federalnemu, w tym miliony w podatkach osobistych od czasu ogłoszenia swojej kandydatury na prezydenta w 2015 r.”

Agencja Associated Press zauważa, że rewelacje “New York Timesa” pojawiły się w kluczowym momencie przed zapowiedzianą na wtorek pierwszą debatą Trumpa z jego demokratycznym rywalem do prezydentury Joe Bidenem oraz na kilka tygodni przed dniem wyborów.

Trump, jako pierwszy prezydent USA, zerwał ze standardową praktyką poprzednich prezydentów i konsekwentnie odmawia ujawnienia swoich zeznań podatkowych twierdząc, że są one przedmiotem audytu.

Już w 2016 roku podczas debaty przedwyborczej kandydatka Demokratów Hillary Clinton zwróciła uwagę, że Donald Trump nie publikuje swoich danych podatkowych. Zasugerowała, że ówczesny kandydat na prezydenta może mieć coś do ukrycia.

Źródło: Onet

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close